آداب و رسوم و فرهنگ مردم فیلیپین

آداب و رسوم و فرهنگ مردم فیلیپین با سیگار کشیدن در برخی مکان‌های فیلیپین ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. همچنین انجام برخی رفتارها در فرهنگ فیلیپین موجب خشم و درگیری با مردم محلی می شود. با آگاهی از  این رفتارها و قوانین فرهنگی فیلیپین،  سفری آرام و لذت بخش به فیلیپین را تجربه کنید.  […]

معرفی کامل فرهنگ و آداب و رسوم مردم فیلیپین

آداب و رسوم و فرهنگ مردم فیلیپین

با سیگار کشیدن در برخی مکان‌های فیلیپین ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. همچنین انجام برخی رفتارها در فرهنگ فیلیپین موجب خشم و درگیری با مردم محلی می شود. با آگاهی از  این رفتارها و قوانین فرهنگی فیلیپین،  سفری آرام و لذت بخش به فیلیپین را تجربه کنید.  در این مقاله مهم ترین آداب رفتاری و  قوانین تور فیلیپین معرفی شده اند.

با مردم فیلیپین دست بدهید

در فرهنگ فیلیپینی معمولاً بهتر است با کسی که برای اولین بار با او ملاقات می کنید دست بدهید. سلام کردن با کسی که به تازگی ملاقات کرده اید نباید با آغوش گرفتن انجام شود. اما دست دادن نشان دهنده ی احترام و ادب است.

فرهنگ مردم فیلیپین

سیگار کشیدن در شرایطی ممنوع است

خرید، فروش یا کشیدن هر نوع محصول تنباکو برای افراد زیر 18 سال در فیلیپین غیرقانونی است. در این کشور، استعمال دخانیات در تمام فضاهای عمومی بسته و وسایل نقلیه ممنوع است. اما کشیدن سیگار در رستوران ها و  خیابان محدودیتی ندارد.

قوانین کشور فیلیپین

پر زرق و برق نباشید

از پوشیدن لباس های پر زرق و برق در مکان های عمومی فیلیپین خودداری کنید. گردشگران پر زرق و برق،  بیشتر مورد هدف دزدها و جیب برها هستند. بهتر است در مکانهای عمومی مانند مترو با لباس های ساده ظاهر شوید.

بیشتر بخوانید:  کدام شهربازی فیلیپین بریم؟

فرهنگ و اداب و رسوم مردم فیلیپین

غذا را رد نکنید

در فیلیپین، میزبانان اصرار زیادی برای خوردن غذا به مهمانان می کنند.  امتناع از غذا به عنوان توهین مستقیم به تلاش آنها تلقی می شود. برای جلوگیری از دلخوری میزبان، بهتر است مقاومتی در غذا خوردن نداشته باشید. 

فرهنگ و آداب و رسوم فیلیپین

لبخند بزنید

فیلیپینی ها معمولا با لبخند با گردشگران صحبت می کنند. لبخند زدن هنگام مکالمه، از ویژگی های مهم فرهنگ فیلیپین است. شما نیز با لبخند زدن با آنها همراهی کنید. با این کار به آداب و رسوم مردم فیلیپین احترام بگذارید و از تعامل با آن ها لذت ببرید.

فرهنگ مردم فیلیپین

انعام بدهید

انعام دادن در فیلیپین به صورت قانونی، الزامی نیست. اما در فرهنگ مردم فیلیپین انعام دادن، نشانه ی قدردانی است. اگر خدمات خوبی از یک مجموعه دریافت کردید، در صورت تمایل می توانید مبلغی دلخواه به عنوان انعام پرداخت کنید. 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم فیلیپین

استفاده از مواد مخدر غیرقانونی است

استفاده از هر گونه مواد مخدر در فیلیپین جرم است. طبق قانون،  استفاده یا حمل مواد مخدر در فیلیپین، حداقل 6 ماه زندانی دارد. قوانین فیلیپین در این مورد به صورت جدی اجرا می شود.

قوانین کشور فیلیپین

آب کم مصرف کنید 

فیلیپین با کمبود شدید آب مواجه است. فرهنگ مصرف کم آب در فیلیپین اهمیت زیادی دارد. بهتر است گردشگران نیز به این فرهنگ احترام بگذارند و در مصرف آب صرفه جویی کنند. به دلیل کمبود آب، آب آشامیدنی در مکان‌های عمومی فیلیپین کم پیدا می شود. بنابراین بهتر است همیشه مقداری آب آشامیدنی همراه خود داشته باشید.

فرهنگ و آداب و رسوم فیلیپین

آداب رفتاری و قوانین در سفر به فیلیپین 

در سفر به فیلیپین باید مراقب رفتارها و قوانین فرهنگی این کشور باشید.  در فیلیپین رفتارهای توهین آمیز یا قوانین عجیبی وجود دارد. ما لیستی از این قوانین و رفتارها را جمع آوری کرده ایم. با آگاهی از آنها سفری  بی دردسر به فیلیپین داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  از فیلیپین سوغاتی چی بخریم؟

قوانینی که باید بدانید:

  • سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی ممنوع است. 
  • استفاده و حمل هرگونه مواد مخدر زندانی دارد.

آداب فرهنگی که باید بدانید:

  • با فیلیپینی ها دست بدهید.
  • لبخند بزنید. 
  • غذا را رد نکنید. 
  • انعام دادن مجاز است. 
  • در مکان‌های عمومی لباس های ساده بپوشید.

فرهنگ مردم فیلیپین از نگاه شما چگونه است؟ تجربه و دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *