بهترین زمان سفر به موریس

بهترین زمان سفر به موریس خنک ترین فصل موریس اواسط تابستان است. در موریس فصل ها برعکس نیمکره شمالی هستند. به همین دلیل بهترین زمان سفر به موریس می‌تواند متفاوت باشد. اگر چه موریس جزیره ای استوایی و معتدل است، دانستن ارزان ترین و خلوت ترین ماه‌های جزیره موریس بهترین زمان سفر را برای شما […]

کاور بهترین زمان سفر موریس

بهترین زمان سفر به موریس

خنک ترین فصل موریس اواسط تابستان است. در موریس فصل ها برعکس نیمکره شمالی هستند. به همین دلیل بهترین زمان سفر به موریس می‌تواند متفاوت باشد. اگر چه موریس جزیره ای استوایی و معتدل است، دانستن ارزان ترین و خلوت ترین ماه‌های جزیره موریس بهترین زمان سفر را برای شما مشخص خواهد کرد.  این مقاله راهنمای شما برای انتخاب زمان درست سفر همراه با تور موریس خواهد بود.

ارزان ترین زمان برای سفر به موریس

فصل های گرم تر موریس ارزان ترین فصول برای سفر هستند. در بین ماه ها، دی تا اسفند ارزانترین زمان سفر به این مکان رویایی است. همچنین به دلیل تعطیلات و تقاضای کمتر در طول زمستان هزینه سفر به طبع کاهش می‌یابد. اگر به دنبال سفری اقتصادی به موریس هستید فصل زمستان زمان مناسبی برای سفر شماست.

بهترین زمان سفر موریس15

خلوت ترین زمان برای سفر به موریس

خلوت ترین زمان برای سفر به موریس بین ماه های مه و ژوئن معادل اردیبهشت تا تیر  و همچنین در ماه های سپتامبر و اکتبر معادل اواسط شهریور تا مهر است. هوای خشک و گرم و بازدیدکنندگان کمتر، این ماه ها را بهترین زمان برای سفر به جزیره موریس از لحاظ نبود ازدحام تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید:  از موریس سوغاتی چی بخریم؟

بهترین زمان سفر موریس1

خوش آب و هوا ترین زمان موریس

زمستان موریس از خرداد شروع و تا اوایل شهریور ادامه دارد. دمای هوا معتدل و ​​حدود 22 درجه سانتیگراد است. شب ها خنک تر است و ساعات تابش نور خورشید در اوج زمستان از ساعت 6:45 تا 17:35 متغیر است. 

در فصل زمستان موریس رطوبت هوا و به طبع حشرات کمتری وجود دارند. همچنین آسمان شب‌های زمستانی در موریس فوق‌العاده است. آب و هوای خوب، این فصل را به یکی از بهترین زمان های سفر به موریس تبدیل می‌کند.

موریس

بهترین زمان برای موج سواری در موریس

در تابستان در سواحل شرقی و در زمستان در سواحل غربی می‌توانید موج سواری را تجربه کنید. موج سواری در زمستان نسبتاً خنک از ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا شهریور ) است. این زمان در تابستان گرم و مرطوب نیز از نوامبر تا آوریل (آذر تا اسفند) است. میانگین دمای آب در تابستان 26-29 درجه سانتیگراد و در زمستان 23-25 ​​درجه سانتیگراد است.

Frame

پر فستیوال ترین فصل جزیره موریس

از ماه ژانویه تا مارچ  معادل دی تا فروردین ماه بیشترین فستیوال و جشن در موریس برگزار می‌شود.

  • ماها شیواراتری، Maha Shivaratri: یکی از جشن‌های مشهور موریس است و در گراند باسین در تاریخ 8 مارچ (18 اسفند) برگزار می‌شود. 
  • جشنواره بهار چینی: معمولاً در شهر بندری پورت لوئیس برگزار می‌شود. این جشن ها شامل آتش بازی، رژه، غذاهای خوشمزه و رقص های خیابانی شیر و اژدها است. تاریخ برگزاری این جشن 10 فوریه (21 بهمن) می‌باشد.
  • جشنواره تایپوسام: در پایان ژانویه یا اوایل فوریه برگزار می شود و جشن مذهبی اهالی موریس می‌باشد.
  • هولی Holi: جشنواره رنگ های هندو است که نشانه آغاز بهار و پیروزی خیر بر شر است. این جشن مشترک با فرهنگ هند در 25 مارچ (6 فروردین) برگزار می‌شود.
بیشتر بخوانید:  آداب و رسوم و فرهنگ مردم موریس

فستیوال موریس

بهترین ماه های سفر به موریس کدامند؟

 

آب و هوای موریس در فصول مختلف اختلاف چندانی ندارد. اما اگر به دنبال سفری ارزان و خلوت به موریس هستید فصول ماه های گرم موریس (دی تا اسفند) را انتخاب کنید. در بازه دی تا فروردین می‌توانید در بیشترین فستیوال‌ها شرکت کنید.  با سفر به موریس در ماه های خرداد تا شهریور مطبوع ترین آب و هوا این کشور را تجربه خواهید کرد.

تقریبا در هر زمانی که به موریس سفر کنید از فعالیت های تابستانه لذت می‌برید. بهترین زمان برای سفر به موریس می‌تواند از ماه می تا دسامبر (خرداد تا آذر) باشد که هوا خنک، خشک و آفتابی است. 

شما در زمان سفر خود به جزیره موریس چه تجربه ای داشتید؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *