آداب و رسوم و فرهنگ مردم موریس

آداب و رسوم و فرهنگ مردم موریس ممکن است رفتار شما منجر به خشم مردم محلی در موریس شود. تنها راه حل برای دوری از نزاع و درگیری دانستن رفتارهای رایج و قوانین مرسوم این کشور است. فرهنگ و آداب رسوم مردم موریس را بشناسید و با رعایت این قوانین سفری آرام و لذت بخش […]

فرهنگ و آداب و رسوم جزیره موریس

آداب و رسوم و فرهنگ مردم موریس

ممکن است رفتار شما منجر به خشم مردم محلی در موریس شود. تنها راه حل برای دوری از نزاع و درگیری دانستن رفتارهای رایج و قوانین مرسوم این کشور است. فرهنگ و آداب رسوم مردم موریس را بشناسید و با رعایت این قوانین سفری آرام و لذت بخش را در تور موریس تجربه کنید.

چانه بزنید!

در موریس فروشندگان ارتباط نزدیکی با مشتری ها برقرار می کنند. آنها دوست دارند نظرتان درباره موریس و فرهنگ آن را با آنها در میان بگذارید. همچنین هنگام خرید از تخفیف گرفتن خجالت نکشید زیرا این یک فرهنگ مرسوم در کشور موریس است. فروشندگان و مردم موریس از صحبت با گردشگران و خریداران لذت می برند. 

فرهنگ  و آداب و رسوم و موریس

آفتاب گرفتن ممنوع!

هیچ ساحلی در موریس برای حضور بدون پوشش وجود ندارد. حتی یک نفر مجاز به برهنه رفتن در سواحل نیست. زنان در موریس مجاز به آفتاب گرفتن در ساحل نیستند.  برهنگی در ساحل حتی برای شنا و آفتاب گرفتن نیز بی‌احترامی تلقی می‌شود.

قرهنگ و آداب و رسوم مردم موریس

در معابد گیاه‌خوار شوید!

معابد زیادی در موریس وجود دارد. خوردن غذاهای غیرگیاهی در این معابد، به معنی بی احترامی به دین بودایی و هندی تلقی می شود. در چنین مکان هایی مراقب خوردن و نوشیدن خود باشید. قبل از شروع خوردن غذا حتما باید با دستان خود شکرگزاری کنید. در صورت عدم توجه به این فرهنگ مردم موریس ممکن است با واکنش آن‌ها رو به رو شوید. 

بیشتر بخوانید:  بهترین پارک آبی موریس

فرهنگ وآداب و رسوم مردم موریس

رانندگی در سمت راست ممنوع!

تجربه رانندگی در یک کشور خارجی،برای گردشگران بسیار جذاب است.  مردم موریس در سمت چپ رانندگی می‌کنند. رانندگی در سمت راست ممنوع است. بنابراین اگر قصد اجاره کردن ماشین در موریس را دارید، به این مورد توجه داشته باشید؛ در غیر این صورت ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. 

رانندگی در سمت راست ممنوع است

به بت ها دست نزنید!

نباید به بت ها یا آثار مذهبی در معابد دست بزنید.  این کار حکم بی احترامی به مقدسات را دارد. با دست زدن به بت ها موجب خشم و عصبانیت مردم موریس می شوید. با رعایت این مورد، عقاید و آداب و رسوم مردم موریس را مورد بی احترامی قرار ندهید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم موریس

فقط در اینجا سیگار بکشید!

از سال 2009 کشیدن سیگار در مکان های عمومی موریس، ممنوع اعلام شد. همچنین مکان های مخصوصی برای کشیدن سیگار تعبیه شدند. میتوانید برای استعمال دخانیات از این فضاها استفاده کنید. نقض قانون می تواند جریمه سنگینی را به همراه داشته باشد. این یکی از مهم ترین بایدها و نبایدها در سفر به موریس است.

سیگار کشیدن در موریس

آداب رفتاری در سفر به موریس

در سفر به موریس باید مراقب چند نکته باشید تا خشم و احساسات مردم محلی را تحریک نکنید. رفتارهای توهین آمیز و قوانینی وجود دارند که انجام آن‌ها منجر به واکنش مردم و یا پرداخت جریم خواهد شد.  ما لیستی از این رفتار ها را جمع آوری کرده ایم تا سفری آرام به جزیره موریس تجربه کنید. این لیست شامل موارد زیر است:

قوانینی که باید بدانید:

  • سیگار کشیدن در مکان های عمومی جرم است.
  • آفتاب گرفتن بانوان در سواحل مرسوم نیست.
  • رانندگی در سمت چپ خیابان  ممنوع است.
بیشتر بخوانید:  از موریس سوغاتی چی بخریم؟

آدابی فرهنگی که باید بدانید:

  • دست زدن به بت ها در معابد بی احترامی به مذهب است.
  • چانه زدن رفتاری خوشایند است.
  • تنها خوردن غذاهای گیاهی در معابد مجاز است.

فرهنگ مردم موریس از نگاه شما چگونه است؟ تجربه و دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *