بهترین زمان سفر به مالزی

بهترین زمان سفر به مالزی باران می تواند شیرینی سفر شما به مالزی را تلخ کند. انتخاب بهترین زمان سفر به مالزی شما را از داشتن یک تجربه بد دور  خواهد کرد. ایستادن در صف های طولانی و محدودیت در گشت و گذار با وجود بارش‌های مالزی، سفر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.  بنابراین […]

بهترین زمان سفر به مالزی

بهترین زمان سفر به مالزی

باران می تواند شیرینی سفر شما به مالزی را تلخ کند. انتخاب بهترین زمان سفر به مالزی شما را از داشتن یک تجربه بد دور  خواهد کرد.

ایستادن در صف های طولانی و محدودیت در گشت و گذار با وجود بارش‌های مالزی، سفر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.  بنابراین بهتر است قبل از سفر به مالزی همه عواملی که به انتخاب زمان مناسب برای سفر  کمک میکنند، توجه کنید. این مقاله بهترین فصل ها و ماه های سفر به مالزی را به شما پیشنهاد داده است. در پایان جدولی از زمان های طلایی سفر به مالزی خواهید داشت.

خلوت ترین زمان برای سفر به مالزی

مالزی با جاذبه های گردشگری بسیارش، در بیشتر ماه های سال پر از گردشگر است. اما با توجه به تغییر آب و هوا و طبیعت، در برخی زمانها جمعیت گردشگران کمتر است. از آنجایی که در ماه های مارس، آوریل، مه و ژوئن باران کمتری در مالزی می بارد، فراوانی شاخ و برگ های درختان مالزی کمتر می شود. در این زمان کمترین جمعیت گردشگر در مالزی وجود دارد. بنابراین بهترین زمان سفر به مالزی بدون ازدحام جمعیت، ماه های مارس، آوریل، مه و ژوئن هستند.

بیشتر بخوانید:  بهترین جاذبه های گردشگری مالزی

خلوت ترین زمان برای سفر به مالزی

ارزانترین زمان سفر به مالزی

بهترین فصل برای سفر به مالزی با هزینه کم زمستان است. در این فصل به دلیل بارندگی زیاد گردشگران کمتری به مالزی سفر میکنند. بنابراین میتوانید ارزانترین بلیط را در این زمان تهیه کنید و سفر خود به مالزی را آغاز کنید.

در تعطیلات نوروز یا دیگر تعطیلات رسمی، تورهای مالزی با قیمت بیشتری فروخته می‌شوند. اما با خرید تور ها و بلیط های لحظه آخری میتوانید با بهترین قیمت در بهترین زمان به مالزی سفر کنید.

ارزانترین زمان سفر به مالزی

خوش آب و هوا ترین زمان سفر به مالزی

مالزی دارای آب و هوای مرطوب و شرجی است. بنابراین در بیشتر ماه های سال در مالزی بارندگی است. به همین دلیل چتر از وسایل ضروری برای سفر به مالزی در هر زمان است.  بارش های همیشگی انتخاب زمان مناسب برای سفر به مالزی را سخت می‌کند. اما میزان بارندگی در ماه های آذر، دی و بهمن کمتر است. در این ماه ها امکان لذت از تفریحات آبی در سواحل نیز وجود دارد.

خوش آب و هوا ترین زمان سفر به مالزی

پر فستیوال ترین فصل مالزی

اغلب جشنواره های مالزی در ماه دی و همزمان با آغاز سال نو و کریسمس برگزار می شوند. در این زمان سراسر مالزی پر از گردشگر است. قیمت تورهای مالزی نیز از همیشه گرانتر است.  از میان فستیوال های مالزی، جشنواره رنگ پرطرفدارترین جشن در بین گردشگران است. برای شرکت در این جشنواره بهترین زمان سفر به مالزی، دی ماه است. در ادامه لیستی از مهمترین جشنواره های مالزی را خواهید داشت:

  • جشن کریسمس مالزی
  • جشنواره خرید مالزی

  • جشنواره موسیقی مالزی
  • فستیوال دیپاوالی مالزی

فستیوال رنگ مالزی

بهترین زمان سفر به مالزی برای طبیعت گردی

با توجه به وضعیت آب و هوایی مالزی، این زمان برای هر منطقه متفاوت است. از آوریل تا اکتبر، بهترین زمان برای طبیعت گردی در سواحل شرقی مالزی است. از دسامبر تا مارس بهترین زمان برای سفر به طبیعت غرب مالزی است. طبیعت گردی در مالزی یک تجربه ی لذت بخش است که با انتخاب زمان مناسب این لذت دو چندان خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  سفر به مالزی یا سنگاپور

طبیعت مالزی

بهترین ماه های سفر به شهرهای مالزی در جدول 

بهترین زمان سفر به مالزی، برای شهرهای مختلف متفاوت است. تقریبا تمام ماه های سال برای سفر به کوالالامپور و ملاکا مناسب هستند. برای انتخاب بهترین زمان سفر به سایر شهر ها می توانید جدول زیر را چک کنید.

بهترین زمان سفر به مالزی در جدول

از نظر شما بهترین زمان برای سفر به مالزی چه زمانی است؟ تجربه ی خود از سفر همراه با تور مالزی را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *