آداب و رسوم و فرهنگ مردم هند

آداب و رسوم و فرهنگ مردم هند برخی رفتارهای گردشگران منجر به خشم مردم محلی در هند می شود. تنها راه دوری از درگیری و بی احترامی، آگاهی از رفتارهای فرهنگی و قوانین این کشور است. این مقاله کمک می کند تا مهمترین آداب رفتاری و فرهنگی هند را بشناسید و نهایت لذت را از […]

معرفی فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند

آداب و رسوم و فرهنگ مردم هند

برخی رفتارهای گردشگران منجر به خشم مردم محلی در هند می شود. تنها راه دوری از درگیری و بی احترامی، آگاهی از رفتارهای فرهنگی و قوانین این کشور است. این مقاله کمک می کند تا مهمترین آداب رفتاری و فرهنگی هند را بشناسید و نهایت لذت را از تور هند ببرید.

پاهایتان را بپوشانید 

پاها در فرهنگ هند، کثیف ترین قسمت بدن هستند.  کف پای خود را با جوراب بپوشانید.  هنگام نشستن ته پای خود را کاملا بپوشاند.  در مکان‌های مذهبی مانند معابد روی زانوها بنشینید تا پاها مشخص نشوند.

فرهنگ مردم هند

لباس تنگ و باز نپوشید

پوشاندن شانه و زانوها در فرهنگ هند، اهمیت ویژه ای دارد. همچنین افرادی که پوشش مجللی دارند، بیشتر هدف دزدها و جیب بران هندی قرارا می گیرند. توصیه ما به گردشگران استفاده از پیراهن های بلند برای بانوان است. این پیراهن های زیبا و رنگارنگ در تمام بازارهای محلی هند موجود هستند.  

لباس هندی

کفش هایتان را دربیاورید 

هنگام بازدید از معابد یا ورود به خانه ها در هند، باید کفش و کلاه خود را در بیاورید.  این کار بیانگر ادای احترام و ادب  است. وارد شدن با کفش به معابد هند، حکم بی احترامی به مقدسات را دارد. قبل از ورود به برخی رستوران های هند نیز باید کفش های خود را در بیاورید.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان سفر به هند کی است؟

 

فرهنگ و آداب و رسوم هند

به شیوه هندی ها سلام کنید

هندی ها به شیوه ی خاصی سلام می کنند. برای سلام کردن به هندی ها دست ها را کنار هم قرار داده و کمی به جلو خم شوید.  سلام کردن به مردان و زنان بزرگتر با این روش اهمیت زیادی دارد.  جواب سلام ندادن در فرهنگ هند بی احترامی بزرگی است.

فرهنگ و آد اب و رسوم هند

برای حمل و نقل و جا به جایی صبور باشید

هند از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. معمولا برای استفاده از مترو و اتوبوس باید صف های طولانی را تحمل کنید. پیشنهاد ما برای حمل و نقل سریع و آسان در هند، استفاده از تاکسی موتوری های خیابانی است.

 

حمل و نقل عمومی در هند

از دست چپ استفاده نکنید 

دست چپ در فرهنگ هند کثیف و نجس است. از دست راست خود برای گرفتن و دادن اشیا استفاده کنید. دست دادن با دست چپ در هند لی ادبی و بی احترامی است.  همچنین غذا خوردن با دست چپ، بی احترامی به میزبان است.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند

به افراد متکدی پول ندهید

هرگز به زنان و کودکان متکدی پول ندهید.  با یک کمک کوچک، افراد بیشتری ملحق می شوند.‌ اگر  به آنها کمک‌ نکنید، شما را دنبال می کنند. برای جلوگیری از مزاحمت و درگیری از افراد متکدی دور  بمانید. 

فرهنگ مردم هند

به سمت کسی با انگشت اشاره نکنید

در هند هرگز  به سمت کسی با انگشت اشاره نکنید. اشاره کردن به  مجسمه های معابد و نقاشی ها نیز بی احترامی تلقی می‌شود. برای اشاره کردن به کسی چانه خود را به طرف بالا حرکت دهید.  راه دیگر اشاره محترمانه در هند استفاده از کف دست به سمت آسمان در جهت فرد است.

بیشتر بخوانید:  بهترین مراکز خرید جیپور، شهر صورتی هندوستان

فرهنگ مردم هند

آداب رفتاری در سفر به هند که باید بدانید:

با رعایت آداب رفتاری  در سفر به هند، مانع تحریک خشم و احساسات مردم محلی شوید. رفتارهای توهین آمیز و و قوانین بسیاری در فرهنگ هند وجود دارند. عدم رعایت آنها ممکن است منجر به درگیری و خشم مردم هند شود.ما لیستی از این رفتار ها را جمع آوری کرده ایم تا سفری آرام به هند را تجربه کنید. 

آدابی فرهنگی که در سفر به هند باید بدانید:

  • پاهایتان را بپوشانید.
  • لباس ساده بپوشید.
  • کفش هایتان را دربیاورید.
  • هندی سلام کنید.
  • از دست چپ استفاده نکنید.
  •  به کسی اشاره نکنید.

فرهنگ مردم هند  از نگاه شما چگونه است؟ تجربه و دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *