بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی کدام است؟

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی کدام است؟ آفریقای جنوبی یکی از بهترین کشورهای دنیاست که اقلیمی متفاوت را از آن خود کرده است. آفریقا را می توان یکی از مهمترین مقاصد توریستی به شمار آورد. کشوری که هر فصل آن، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی خواهد بود. البته آنچه تعیین کننده زمان سفر […]

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی کدام است؟

آفریقای جنوبی یکی از بهترین کشورهای دنیاست که اقلیمی متفاوت را از آن خود کرده است. آفریقا را می توان یکی از مهمترین مقاصد توریستی به شمار آورد. کشوری که هر فصل آن، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی خواهد بود. البته آنچه تعیین کننده زمان سفر می باشد، توقعات و انتظاراتی است که شما دارید. مثلا بسته به سلیقه و نیاز بعضی از گردشگران، ممکن است پاییز این کشور، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی باشد. از نظر برخی دیگر ممکن است تابستان، بهترین موقع برای سفر محسوب شود. از نگاه عده ای دیگر نیز فصل های بهار و زمستان، مناسب به نظر می رسند.

ناگفته نماند آفریقای جنوبی از نظر فصلی با ایران متفاوت است و فصل هایشان یکسان نیست. پس نباید انتظار داشته باشید حالا که ایران در فصل تابستان به سر می برد، آنجا هم همین فصل باشد. تابستان ایران یعنی زمستان آفریقای جنوبی. پاییز ایران یعنی بهار آفریقا و به ترتیب فصل های بهار و زمستان در ایران مصادف با پاییز و تابستان آن می باشند.

بهار ایران (پاییز آفریقا)، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی

پیش از اینکه آماده سفر به آفریقای جنوبی شوید، باید به آب و هوای این کشور و گرم و خشک بودن آن دقت داشته باشید. در نقاط شمالی و جنوبی آفریقا، اقلیم مدیترانه ای حکمفرما می باشد. خلاصه اینکه در هر فصلی که بخواهید، می توانید به این کشور سفر کنید و تجربه ای شیرین و ماندگار به یادگار بگذارید. خوشبختانه کشور آفریقای جنوبی، تمام محدودیت ها را از سر راهتان برداشته است. بنابراین هر زمان که بخواهید به آن سفر کنید، با یک سرزمین فوق العاده و مسحور کننده روبرو خواهید شد.

بیشتر بخوانید:  از آفریقای جنوبی سوغاتی چی بخریم؟

مثلا بهار را می توان یکی از بهترین فصل ها برای سفر به آفریقای جنوبی دانست. دقت داشته باشید اگر فصل بهار ایران را برای سفر انتخاب کنید، به محض قدم گذاشتن در این کشور با پاییز هزار رنگ آن مواجه خواهید شد. با توجه به قرار گرفتن آفریقای جنوبی در نیمکره ای متفاوت از ایران، این انتظار، طبیعی است. لذا اگر تصمیم دارید تعطیلات بهاری ایران را برای رفتن به آفریقای جنوبی انتخاب کنید، حتما لباس هایی را با خود ببرید که بتوانند شما را کمی گرم کنند.

پاییز، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی

دمای هوا در این برهه از زمان، خیلی کم نیست و بین 15 الی 17 درجه سانتیگراد می باشد. پاییز آفریقای جنوبی جان می دهد برای تفریحات متنوع و هیجان انگیز. تفریحاتی مثل دوچرخه سواری، سوار شدن در تله کابین، جشنواره های موسیقی که در کیپ تاون برگزار می شوند و تجربه ای بی نظیر از سافاری در دل جنگل های آفریقا.

تابستان ایران (زمستان آفریقا)، فرصتی مناسب برای یک سفر ارزان

اگر می خواهید در تابستان به آفریقا سفر کنید، باید به یاد داشته باشید که این کشور، فصل زمستان را سپری می کند. پس حتما با خود لباس های گرم ببرید تا تحمل سرمای آنجا را داشته باشید. زمستان را هم می توان بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی دانست. فصلی که امکانی مناسب برای یک سفر ارزان را برای همه مهیا می سازد. همچنین در این فصل می توان از تفریحات زمستانی بهره مند گشت و به تجاربی دلچسب از سفر دست یافت.

پاییز ایران (بهار آفریقا)، یکی از بهترین فصل ها

شاید پاییز فصل چندان مناسبی برای سفر به نظر نرسد، اما با توجه به متفاوت بودن فصل در آفریقا، این فصل برای سفر به این کشور، خیلی هم بد به نظر نمی رسد. ضمن اینکه پاییز ایران یعنی بهار آفریقا و این یعنی بهترین فرصت برای سفر به یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا که همه آرزوی رفتن به آنجا را دارند. اگر پاییز را برای رفتن به آفریقا انتخاب کرده اید، کاملا تصمیم درستی گرفته اید. چون این فصل، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی است. در بهار، همه جا حتی آفریقا هم رنگ و بوی دیگری دارد. رنگ و بوی تازگی که از جای جای این کشور می توان حس کرد.

بیشتر بخوانید:  با سفرنامه آفریقای جنوبی بیشتر آشنا شوید

دما در این فصل به 21 درجه سانتیگراد می رسد. بارش های مدیترانه ای نیز در بهار کاهش یافته و آن را به یک جای مناسب برای توریست ها تبدیل می سازند. سفر در فصل پاییز باعث می شود تا هم از طبیعت زیبای آفریقا لذت ببرید و هم امکان برخورداری از تفریحات جذاب کیپ تاون را داشته باشید. در این فصل، کیپ تاون به مکانی مناسب جهت برگزاری بازی ها و سرگرمی های آبی، پیاده روی و گشت و گذار در طبیعت و استراحت در سواحل بی نظیر آن تبدیل می گردد. بنابراین با استفاده از هر یک از آنها می توانید لحظات زیبا و ماندگاری را برای خود و خانواده تان خلق کنید.

بهترین زمان برای سفر به آفریقا

آیا زمستان ایران (تابستان آفریقا)، برای سفر به این کشور مناسب می باشد؟

حتما این سوال را از خود می پرسید که آیا زمستان ایران که مصادف با تابستان در کشور آفریقاست، فصل مناسبی برای سفر به این کشور می باشد؟ از سویی می توان گفت بله و از سوی دیگر می توان گفت خیر. بله به این دلیل که اگر هزینه لازم برای تفریحات تابستانی آفریقا را کنار گذاشته باشید، می توانید حتی در این فصل گرم هم به آفریقا بروید. شاید دمای آفریقا در این فصل به بیشترین حد برسد؛ اما در بخش های گردشگری این کشور، دما مناسب به نظر رسیده و می توانید از تفریحات و سرگرمی های لذت بخش بهره ببرید.

فستیوال غذا و موسیقی از جمله فستیوال هایی است که در این فصل در آفریقا برگزار می گردد. بنابراین گردشگران، فرصت حضور در آنها و کسب لذت های فراوان را خواهند داشت. همچنین رویدادهای بین المللی و ملی در این کشور برگزار می شوند که در تابستان، امکان برخورداری از آنها وجود دارد.

بیشتر بخوانید:  کدام شهربازی و پارک آبی آفریقای جنوبی بریم؟

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نگاه کلی

در بخش های قبل به بررسی هر یک از فصل ها جهت تعیین مناسب ترین زمان سفر به آفریقای جنوبی پرداختیم. در این قسمت می خواهیم از دید کلی به این قضیه بنگریم و به این نتیجه برسیم که بالاخره بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی، دقیقا چه موقعی است؟ اگر بخواهیم تاریخ دقیقی را برای این موضوع اعلام کنیم، باید بگوییم ماه های فوریه و مارس که مصادف با 12 بهمن تا 11 فروردین در کشور ما می باشند، بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی محسوب می شوند.

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی از نگاه کلی

دلیل اینکه می گوییم در این تاریخ به آفریقا سفر کنید، این است که کشور فوق در این تاریخ، بهترین آب و هوا را داشته و کاملا معتدل می باشد. البته این موضوع شامل حال کسانی می شود که قصد لذت بردن از فضای طبیعی آفریقا را دارند.

کسانی که تصمیمشان از سفر به آفریقای جنوبی، دیدن حیات وحش است، باید تاریخ دیگری را برای سفر انتخاب کنند. آنها می توانند ماه های ژوئن تا ژوئیه 11 خرداد تا 9 مرداد و همچنین ماه می تا اوت یعنی 11 اردیبهشت تا 9 شهریور را برای عزیمت به این کشور انتخاب نمایند.

کلام پایانی

تجربه سفر به آفریقای جنوبی، یکی از بهترین تجارب برای هر کسی است. اگر خواهان رفتن به این کشور از طریق تور آفریقای جنوبی هستید، باید پیش از هر چیز بدانید که بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی دقیقا چه موقعی است؟ برای اینکه از جستجو برای یافتن پاسخ این سوال خسته نشوید، تصمیم گرفتیم با گردآوری این متن، به جستجویتان پایان داده و سوال ذهنی تان را پاسخ دهیم. امیدواریم از خواندن این متن، اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *