جاذبه های طبیعی کامبوج

جاذبه های طبیعی کامبوج کامبوج با اینکه کشور کوچکی در جنوب شرقی آسیا است ، اما جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است. این کشور بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد و به بهشت آسیا معروف است .اگر به طبیعت گردی علاقه دارید ، کامبوج میتواند گزینه مناسبی  باشد .در ادامه برخی از […]

جاهای دیدنی کامبوج

جاذبه های طبیعی کامبوج

کامبوج با اینکه کشور کوچکی در جنوب شرقی آسیا است ، اما جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است. این کشور بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد و به بهشت آسیا معروف است .اگر به طبیعت گردی علاقه دارید ، کامبوج میتواند گزینه مناسبی  باشد .در ادامه برخی از بهترین جاذبه های طبیعی کامبوج را معرفی خواهیم کرد.

کوه های کاردامم

با دیدن کوه های کاردامم میتوانید به فیلم های تخلیی وارد شوید. با بازدید از این منطقه می توانید سفری در طبیعت داشته و طعم زندگی ابتدایی و روند تکاملی انسان را بچشید .همچنین با رسیدن به این کوه ها می توانید در بزرگترین جنگل بارانی جنوب شرقی آسیا پیاده روی کنید . کوه های کاردامم از جنگل ها و آبشارهای متنوع پوشیده شده اند که جذابیت این طبیعت گردی را چندین برابر میکنند. اگر قصد طبیعت گردی در کاردامم را دارید حتما یک راهنمای محلی انتخاب کنید چرا که این طبیعت آنقدر وسیع وشگفت انگیز است که ممکن است شما را در خود گم کند.

کوه های کاردامم

رودخانه هزار لیگاز

برای رسیدن به رودخانه هزارلیگاز باید حدود یک ساعت در دل طبیعت پیاده روی کنید .این پیاده روی ممکن است برای برخی سخت باشد ، اما باید بگوییم که ارزش سختی راه را دارد .این رودخانه یک جاذبه ی طبیعی ساده نیست بلکه آمیخته ای از طبیعت و تاریخ را می توانید در آن ببینید . در بستر رودخانه هزار لیگاز  اسطوره های تاریخی و مذهبی حک شده اند و زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده اند.

بیشتر بخوانید:  از کامبوج سوغاتی چی بخریم؟

پارک ملی ریم

در این پارک مسیرهای پیاده روی و طبیعت گردی مناسبی فراهم شده است تا عاشقان طبیعت ساعات خوشی را در کنار گیاهان شاه پسند ، چشمه های آب شیرین ، جنگل و جزایر مرجانی بگذرانند.. پیاده روی و طبیعت گردی در این پارک برای همه امکان پذیر است زیرا مسیرهای پیاده روی بدون شیب و با چشم اندازی زیبا طراحی شده اند.

جزیره اترس

ساحل اُترس یکی از زیباترین جاذبه های ساحلی کامبوج به شمار می رود. توریست هایی که سواحل سرندیپیتی و اُچیوتیال را به خاطر ازدحام و شلوغی بیش از حد ترجیح نمی دهند، می توانند ساحل آرام اُترس را انتخاب کنند. این ساحل معروف در جنوب منطقه ی ساحلی سیهانوکویل واقع شده است اما نسبت به دیگر سواحل ازدحام کمی داشته و آرام تر می باشد و از مرکز سیهانوکویل فقط یک راه کوتاه فاصله دارد. در این ساحل بار ها و کافه های و اقامتگاه های زیادی به چشم می خورد. ساحل اُترس مکان مناسبی برای حمام آفتاب بوده و فعالیت های زیادی برای تفریح گردشگران وجود دارد که می توان به کایاک سواری و بادسواری اشاره کرد. در شب های شنبه بازار اُترس در این ساحل برپا می شود که رونق زیادی دارد. این بازار مرکز ارائه غذا و پخش موسیقی زنده می باشد و تا ساعات صبح یکشنبه ادامه دارد. با بازدید از بازار معروف اُترس می توانید سوغاتی سفر را نیز تهیه کنید.

سواحل کامبوج

ساحل سوخا

ساحل سوخا یک ساحل خصوصی می باشد که نسبت به سایر سواحل کامبوج آرامتر  است و ازدحام و شلوغی دیگر سواحل را ندارد. همچنین این ساحل از نواحی پاک، امن و آرامی برای حمام آفتاب محسوب می شود. برای گذراندن اوقات خوش در این ساحل می بایستی مبلغ ورودی پرداخت کنید و یا می توانید در تفرجگاه موجود در کنار ساحل اقامت کرده و لحظات خوشی را سپری نمایید. در صورتی که انجام فعالیت هایی همچون اسنورکلینگ، حمام آفتاب و صرف غذا در رستوران های محلی برای گردشگران کافی نباشد، مسافران می توانند با پیاده روی در طول مسیر های مناسب بین ساحل سرندیپیتی و ساحل سوخا قدم بزنند و در کنار ساحل از چشم انداز های زیبا و تماشایی این سواحل بازدید کنند.

بیشتر بخوانید:  در سفر به کامبوج با کودکان کجا بریم؟

دریاچه تونله ساپ

دریاچه تونله ساپ بزرگترین دریاچه آب شیرین جنوب شرقی آسیا است. میزان آب این دریاچه در هر فصل متفاوت است. در اطراف این دریاچه طبیعت زیبایی با چشم اندازی فوق العاده وجود دارد. همچنین کافه ها و رستوران های محلی بسیاری در این منطقه وجود دارند که می توانید طعم غذاهای محلی کامبوج را در آنجا بچشید.

دریاچه تونله ساپ

لیست بهترین جا به های طبیعی کامبوج 

کامبوج کشوری کوچک اما مملو از جاذبه های طبیعی و تاریخی است . در سفر به کامبوج مناطق بکری از دنیا را خواهید دید که نمونه آن حتی در اروپا وجود ندارد .از کوه های کاردامم  گرفته تا رودخانه هزار لیگاز ، هر کدام احساسی فراموش نشدنی برای شما به ارمغان می آورند . اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که دنبال یک کشور با جاذبه های تاریخی و طبیعی کنار هم هستید ، سفر به کامبوج میتواند بهترین گزینه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *