جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن شکفتن شکوفه های گیلاس در ژاپن راهی برای فرار از قحطی است. زیرا از گذشته مشاهده اولین شکوفه ها برای کشاورزان به معنی موعد کاشت برنج بوده است. دلیل اهمیت جشن شکوفه های گیلاس به تاریخچه این جشن بازمیگردد. تاریخچه زیبای این جشن را بخوانید. بهترین شهرها و منظره ها […]

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

شکفتن شکوفه های گیلاس در ژاپن راهی برای فرار از قحطی است. زیرا از گذشته مشاهده اولین شکوفه ها برای کشاورزان به معنی موعد کاشت برنج بوده است.

دلیل اهمیت جشن شکوفه های گیلاس به تاریخچه این جشن بازمیگردد. تاریخچه زیبای این جشن را بخوانید. بهترین شهرها و منظره ها را برای شرکت در جشن هانامی انتخاب کنید تا از سفر در تور ژاپن خود لذت ببرید. این مقاله سفری کوتاه به ژاپن در فصل شکوفه های گیلاس است.

تاریخچه جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

جشن شکوفه های گیلاس در ژاپن حدود 10 قرن قدمت دارد. مردم از دیرباز شکوفه های گیلاس را مانند الهه می‌پرستیدند. آن ها بر این باور بودند همزمان با شکفتن شکوفه های گیلاس، خدا از کوه فوجی پایین می آید و زمان برکت فرا می رسد.

کشاورزان باستانی با شکوفه های درخت ساکورا زمان کاشت برنج خود را تشخیص میدادند. آن ها با این نشانه از طبیعت از قحطی جلوگیری می‌کردند. نخستین جشن شکوفه های گیلاس همراه با غذا، موسیقی و شعر نویسی توسط امپراطور ساگا برگزار شد. به این ترتیب از سال 831، این رویداد به یک جشن مهم در فرهنگ ژاپن تبدیل شد.

تاریخچه جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

زمان برگزاری جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

طبیعت ژاپن تصمیم می گیرد که زمان برگزاری جشن شکوفه های گیلاس هرسال چه موقع باشد. برگزاری جشن هانامی بستگی به زمان باز شدن اولین شکوفه ی گیلاس دارد. این زمان در شهرهای مختلف نیز متفاوت است. با همه‌ی این تفاسیر تاریخ برگزاری جشن شکوفه های گیلاس در سال 2024 در 29 مارس معادل  پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید:  13 ساحل برتر ژاپن | معرفی کامل همراه با آدرس

زمان برگزاری جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

شهرهای برگزاری جشن شکوفه گیلاس

جشن شکوفه های گیلاس تقریبا در همه ی شهرهای ژاپن برگزار میشود. در برخی از شهرها مانند توکیو، شیکوگو و کیوتو آغاز بهار و بازشدن شکوفه های صورتی گیلاس را با شکوه بیشتری جشن می گیرند. این شهر ها در فصل بهار از دیدنی ترین مناطق ژاپن محسوب میشوند.

در جزیره شیکوگو در 18 مارس اولین شکوفه های گیلاس باز خواهند شد. در شهر توکیو پیش بینی این است که در تاریخ 22 مارس اولین شکوفه ها باز خواهند شد. این تاریخ در شهرهای گرمسیری ژاپن مانند جزیره اوکیناوا کمی زودتر و در ژانویه آغاز می شود.

شهرهای برگزاری جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

محل های برگزاری جشنواره شکوفه های گیلاس

در برخی مناطق هانامی را با شکوه بیشتری جشن می گیرند.  اگر قصد شرکت در این جشنواره را دارید پیشنهاد میکنیم یکی از محل های برگزاری زیر را انتخاب کنید؛

  • پارک هیروساکی ( شهر هیروساکی )
  • باغ ملی شیکاگو ( شهر توکیو)
  • پارک اوئنو ( شهر توکیو )
  • پارک میتسوییک ( شهر یوکوهاما )
  • رودخانه مگورو ( شهر توکیو )

بهترین محل های برگزاری جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

چگونگی شرکت در جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

شرکت در جشنواره هانامی برای عموم مردم و گردشگران آزاد است و نیازی به تهیه بلیط ندارد. برای همراهی و شرکت در این جشن به یک سبد اونیگیری نیاز دارید. این سبد را با تزئینات زیبا و خاص می توانید از فروشگاه های محلی تهیه کنید. همچنین می‌توانید بدون تهیه سبد و تنها برای بازدید از جشنواره بروید.

مردم ژاپن در این روز به باغ ها و پارک ها می روند و با خود غذاهای خوشمزه و انواع نوشیدنی به همراه می‌برند. شما نیز در سفر خود به ژاپن می‌توانید خوراکی های مخصوص هانامی را تهیه کنید و از این جشنواره‌ی زیبا در کنار مردم ژاپن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:  جاذبه های گردشگری ژاپن

سبد اونگیری در جشن هانامی

جشن شکوفه های گیلاس ژاپن چیست؟

جشن شکوفه های گیلاس یا هانامی از قدیمی ترین جشن های ملی ژاپن است. هانامی با شکفتن اولین شکوفه‌های درخت گیلاس آغاز می‌گردد و تا چندین روز نیز ادامه دارد. این جشن نمادی از ناپایداری و عمر کوتاه زیبایی های زندگی ما است.

در این روز مردم زیر درختان ساکورا پیکنیک می‌کنند. در این جشنواره از گردشگران با خوراکی های خوشمزه، پذیرایی می شود. اما خود نیز می‌توانند با تهیه سبد اونیگیری در جشن هانامی شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *