کدامیک از جنگل های ژاپن بریم؟

کدام جنگل ژاپن بریم؟ دریای درختان بامبو یا راز جنگل خودکشی ژاپن؛ انتخاب شما کدام است؟ در بازدید از جنگل های ژاپن دست شما برای انتخاب باز است. از طبیعت های راز آلود تا باغی به وسعت جنگل؛ همه و همه در ژاپن ممکن است. در ادامه می‌توانید همه‌ی جنگل های ژاپن و راه دسترسی […]

جنگل های ژاپن

کدام جنگل ژاپن بریم؟

دریای درختان بامبو یا راز جنگل خودکشی ژاپن؛ انتخاب شما کدام است؟ در بازدید از جنگل های ژاپن دست شما برای انتخاب باز است. از طبیعت های راز آلود تا باغی به وسعت جنگل؛ همه و همه در ژاپن ممکن است. در ادامه می‌توانید همه‌ی جنگل های ژاپن و راه دسترسی به آن ها را بشناسید این مقاله سفری کوتاه به بهشت جنگل های ژاپن است.

جنگل های بامبو توکیو

تمامی جنگل های بامبو در توکیوی ژاپن قرار دارند.  پیاده روی در جنگل‌های بامبو ژاپن ، با منظره ای بی‌پایان از درختان بامبو، یک تجربه فراموش نشدنی است. بهترین زمان بازدید از این جنگل ها در فصل پاییز و همچنین فصل شکوفه دهی درختان گیلاس (در ماه های فروردین و اردیبهشت ) است. در ادامه لیستی از 5 جنگل بامبو توکیو همراه با نحوه دسترسی آنها خواهید دید:

  • پارک جنگلی Suzume-no Oyado Ryokuchi؛ ایستگاه Toritsu-daigaku؛ خط توکیو تویوکو ( 15 دقیقه پیاده روی)
  •  پارک جنگلی Jidayubori ؛ ایستگاه Seiju Gakuen-Mae؛ خط اوداکیو (15 دقیقه پیاده روی) پارک جنگلی هیگاشی کورو مشی چیکورین؛ ایستگاه هیگاشی-کورومه؛ خط سیبو-ایکبوکورو (10 دقیقه پیاده روی)
  • پارک جنگلی تونوگایاتو؛ ایستگاه کوکوبونجی؛خط JR Chuo (حدود سه دقیقه پیاده از خروجی جنوبی)
  • پارک جنگلی روکا کوشون ان؛ ایستگاه Roka-Koen؛ خط Keio؛ (15 دقیقه پیاده روی)

 جنگل های بامبو توکیو

 جنگل راش ژاپن

درختان راش در مناطق خاصی از دنیا وجود دارند. ژاپن یکی از بهترین مناطق دنیا برای دیدن این درختان اعجاب‌انگیز است. برگ‌های این درختان در پاییز می ریزند. به تدریج این برگ ها جای خود را   بلوط می‌دهند.  بلوط ها غذای مورد علاقه خرس های سیاه آسیایی هستند. جنگل‌های راش ژاپن فقط در مناطق وسیعی در کوه‌های شیراکامی دیده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

دسترسی: این جنگل در شمال هونشو ژاپن قرار دارد.

جنگل ها راش ژاپن

 

جنگل آئوکیگاهارا ، جنگل خودکشی ژاپن

جنگل خودکشی ژاپن از مهم ترین مکان های رازآلود دنیا است. در این جنگل جانوران کمی زندگی میکنند و به همین علت بسیار ساکت است. این سکوت جنبه وحشتناک تری از آن را پنهان می کند زیرا آئوکیگاهارا نقطه شماره یک خودکشی برای ژاپنی ها است. 

بسیاری از قطب نماها به دلیل وجود آهن مغناطیسی زیادی که در خاک آتشفشانی اینجا وجود دارد، بلا استفاده می شوند. با همه این تفاسیر  آیا شما  جنگل مرگ ژاپن را برای بازدید انتخاب می‌کنید؟

دسترسی : این جنگل در فوجیکاوا گوچیکو، یاماناشی قرار دارد.

جنگل خودکشی ژاپن

جنگل آکاگی

پارک طبیعی آکاگی در دامنه غربی کوه آکاگی واقع شده است. در این جنگل کلبه های گردشگری زیبایی وجود دارند. گذراندن یک شب در این کلبه ها همراه با غذاهای جنگلی مخصوص تجربه بی نظیری خواهد بود. در مسیرهای پیاده روی، قدم بزنید. از دیدن و عکاسی از گل ها و درختان لذت ببرید.

دسترسی: شهر گونما، دامنه کوه های آکاگی، تقریبا 10 دقیقه با ماشین از بزرگراه کان اتسو فاصله دارد.

جنگل آکاگی ژاپن

جنگل های کوهستانی هونشو

در این جنگل مسیرهای پیاده‌روی و کوهنوردی مناسبی برای گردشگران فراهم شده است. فضاهای سبز با طبیعت شگفت انگیز، صدای آب‌های جاری آرامش خاصی را در هونشو به وجود آورده اند. در بیشتر ماه های سال در این جنگل باران می بارد. هنگام بازدید از هونشو حتما چتر همراه داشته باشید.

دسترسی: این جنگل در 40 کیلومتری شهر Echigo Yuzawa قرار دارد. حدود 50 دقیقه با ماشین فاصله دارد.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان سفر به ژاپن کدام است؟

جنگل های هونشو ژاپن

جنگل یاکوشیما کاگوشیما

جنگل یاکوشیما کاگوشیما یاکوشیما قدیمی ترین جنگل‌های ژاپن با درختان 7000 ساله است. آب و هوای این جنگل معمولا بارانی است. بنابراین هنگام بازدید از یاکوشیما، حتما چتر همراه داشته باشید.

در این جنگل، دریایی از درختان سرو قدیمی وجود دارد. . این منطقه سالانه میزبان ۳۰۰ هزار گردشگر است. همچنین هتل‌های زیادی برای اسکان گردشگران در آن وجود دارند.

دسترسی: این جنگل در  60  کیلومتری جنوب غربی کیپ ساتا در استان کاگوشیما قرار دارد.

جنگل یاکوشیما کاگوشیما ژاپن

جنگل کواجیرو

 طبیعت شگفت انگیز این جنگل به خوبی حفاظت شده است. در کواجیرو، می‌توانید قدیمی ترین درختان دنیا را بینید. با پیاده روی در مسیرهای مخصوص این جنگل، قدم زدن در بهشت را تجربه کنید.  یک روز را در کنار تالاب و رودخانه های این جنگل پیکنیک کنید.  گوش های خود را به صداهای تند و پرشور بوته های ژاپنی، پرندگان آوازخوان بسپارید و بگذارید صدای جویبارهای تندرو روح شما را نوازش کند.

 دسترسی: از ایستگاه Keikyu Shinagawa (KK 01)، با خط Keikyu Kurihama 78 دقیقه تا ایستگاه Misakiguchi (KK 72) بروید. از آنجا با اتوبوس Keikyu به Hikibashi بروید. تا ایستگاه اتوبوس حدود پنج دقیقه پیاده راه است.

جنگل کواجیرو ژاپن

جنگل های هوکایدو

مجموعه ای بی پایان از  درختان بلوط،  افرا، بامبو و درختان مخروطی در این جنگل وجود دارند. آب و هوای این جنگل به دلیل نزدیکی به کوه های آتشفشانی، گرم و قاره ای است. پس حتما لباس های تابستانه همراه داشته باشید.

دسترسی: این جنگل در جزیره هوکایدو ژاپن قرار دارد.

جنگل های هوکایدو
 ژاپن

جنگل هزاره توکاچی

جایزه زیباترین باغ از لحاظ طراحی به هزاره توکاچی تعلق دارد. هزاره توکاچی در واقع یک باغ با طراحی خاص بریتانیایی است که به دلیل وسعت زیاد به لیست جنگل های ژاپن اضافه شده است. پوشش گیاهی این جنگل پر از گل های رنگارنگ و زیبا است. اقامت در کلبه های این جنگل یک تجربه‌ی فراموش نشدنی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  بهترین غذاهای ژاپن کدامند؟

دسترسی: هوکایدو، منطقه کامیکاوا، شیمیزو، هائوبی، خط 10 مینامی

جنگل هزاره توکاچی ژاپن

جنگل های اوگاساوارا

این جنگل در روستای گردشگری اوگاسارا قرار دارد. قوانین خاصی در جنگل اوگاساوارا وجود دارد. مانند اینکه جز مسیرهای تعیین شده و دستورالعمل های راهنما مسیر دیگری را دنبال نکنید.  در مسیرهای پیاده روی این جنگل، با طبیعت بی‌نظیری روبرو می شوید. برای گشت گذار بدون استفاده از مسیر های مشخص شده به راهنمای محلی نیاز دارید. 

شگفتی دیگری از طبیعت جنگل اوگاساوارا، قایق سواری برای دیدار با نهنگ‌ها است. در مسیر رسیدن به قایق، صدای آب جاری و مناظر زیبای آبشارها شما را شگفت زده خواهند کرد.

دسترسی: ایستگاه های 24 ساعت یک طرفه از اسکله بندر تاکشیبا توکیو تا اوگاساوارا وجود دارد.

جنگل های اوگاساوارا ژاپن

لیست جنگل های دیدنی ژاپن

 بعد از دیدن جنگل های ژاپن می توانید ادعا کنید که بهشت را دیده اید. بخش بزرگی از طبیعت ژاپن را جنگل‌های آن تشکیل می دهند. گشت و گذار در هر کدام از این جنگل های زیبا تقریبا یک روز کامل زمان شما را میگیرد. اما در سفر به ژاپن هرگز دیدن این سه جنگل را از دست ندهید:

  • جنگل بامبو
  • جنگل هوکایدو 
  • جنگل آگاکی

 هر یک از این جنگل‌ها داستانی خاص از زیبایی‌های ژاپنی را باز می‌کنند و تجربه سفری فراموش نشدنی را در تور ژاپن برای گردشگران به ارمغان می‌آورند.

  شما کدام جنگل های ژاپن را پیشنهاد می دهید؟ تجربه خود از سفر به ژاپن را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *