جاذبه های گردشگری ژاپن

جاذبه های گردشگری ژاپن ژاپن را می توان جذاب ترین مقصد توریستی خطاب کرد. کشوری که نه تنها زیبایی ها و جاذبه های طبیعی بسیاری را در دل خود جای داده، بلکه با سنت های چند صد ساله و صنعت پیشرفته، خود را به جهانیان معرفی کرده است. اگر انتخاب شما، سفر به این کشور […]

جاذبه های گردشگری ژاپن

جاذبه های گردشگری ژاپن

ژاپن را می توان جذاب ترین مقصد توریستی خطاب کرد. کشوری که نه تنها زیبایی ها و جاذبه های طبیعی بسیاری را در دل خود جای داده، بلکه با سنت های چند صد ساله و صنعت پیشرفته، خود را به جهانیان معرفی کرده است. اگر انتخاب شما، سفر به این کشور شگفت انگیز است؛ می توانید از طریق رزرو تور ژاپن، برنامه خود را برای سفر به یکی از بهترین کشورهای آسیایی، عملی کنید. پیش از اینکه اقدامی در این باره انجام دهید؛ بهتر است جاذبه های گردشگری ژاپن را بشناسید. جاذبه هایی که تعداد بسیار زیادی را شامل گردیده و دیدن همه آنها در یکبار سفر به ژاپن، امکان پذیر نیست. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا با معرفی چند نمونه از جاذبه های گردشگری ژاپن، شما را در یافتن چند نقطه دیدنی از این کشور، یاری کنیم.

معبد سنسوجی، دیدنی ترین نقطه ژاپن

اگر قصد تماشای جاذبه های گردشگری ژاپن را دارید، شما را به دیدن معبد سنسوجی دعوت می کنیم. این معبد، یک بنای تاریخی را به تصویر می کشد. جایی که در شهر توکیو واقع شده و قدمت بالایی دارد. کسانی که به آشنایی با فرهنگ و تاریخ ژاپن علاقه دارند؛ می توانند این معبد را برای رفتن انتخاب کنند. معماری سنتی این بنا به طرزی ماهرانه انجام شده و نشان از توان و تخصص بالای معماران آن زمان دارد.

بخش های متعددی به این معبد متعلق می باشند. بخش هایی همچون فانوس کاغذی قرمز و دروازه کامیناری-مون که زیبایی های بنا را دوچندان کرده اند. محله آساکوسا جایی است که این معبد در آن قرار دارد. در آخر برای خرید سوغاتی های ژاپن می توانید به سراغ دستفروش هایی بروید که در خیابان ناکامیزه (خیابان منتهی به معبد) بساط کرده اند.

معبد سنسوجی

معابد و قصرها، از مکان های تماشایی این کشور

از دیگر جاذبه های گردشگری ژاپن می توان به قصرها و معابد اشاره کرد. تعداد این معابد و قصرها آنقدر بالاست که نمی توان از همه آنها نام برد. در تمامی این مکان ها با تاریخ غنی ژاپن آشنا شده و آثاری قدیمی را خواهید دید که متعلق به قرن ها پیش می باشند. آثاری که معرفی کننده ژاپن و فرهنگ آن هستند. در قصرهای ژاپن نیز همه چیز به طرزی شکوهمندانه به تصویر کشیده شده و اقتدار ژاپنی های آن زمان را نشان می دهد. اگر به این کشور سفر کردید، حتما از قصرها، قلعه ها و معابد آن دیدن کنید. جاهایی مثل:

بیشتر بخوانید:  کدامیک از جنگل های ژاپن بریم؟

قلعه ماتسوموتو، قلعه هیروساکی، قلعه شوری- شوریجو، معبد سانجو سانگن دو، معبد هوریوجی، معبد میجی، معبد دایگو جی، معبد نانزن جی و غیره.

معابد و قصرهای ژاپن

درخت آسمان توکیو، مهمترین جایی که باید از آن دیدن کرد

در لیست جاذبه های گردشگری ژاپن، مکان های زیادی جای گرفته اند. با توجه به وسعت بالای این کشور، انتظاری جز این نمی توان داشت. در این لیست، نام درخت آسمان توکیو به چشم می خورد. یک برج مخابراتی مرتفع (634 متر) که عظمت این مکان را به رخ میکشد.

ارتفاع این برج آنقدر بالاست که از آن به عنوان دومین برج بلند جهان نام برده اند. جایی که دارای دو تراس است و از هر کدام از آنها می توان توکیو و زیبایی هایش را به نظاره نشست. نه تنها امکان تماشای جذابیت های ژاپن از طریق این برج، امکان پذیر گردیده، بلکه امکان بهره مندی از کافه های آن، خرید از بوتیک ها نیز برای همه به وجود آمده است.

درخت آسمان توکیو

کاخ امپراتوری توکیو را از دست ندهید

یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن که نباید تماشای آن را از دست داد، کاخ امپراتوری توکیو است. حیف است به ژاپن بروید و از این کاخ دیدن نکنید. قطعا با رفتن به این مکان دیدنی، تجارب مفیدی از رفتن به یک بنای بسیار قدیمی را کسب خواهید کرد. بنایی که قدمت آن به قرن 17 می رسد. یکی از نقاط عطف این مکان که آن را به جای دیدنی و محبوب تبدیل نموده، باغ زیبایی است که آن را احاطه کرده و بر جذابیت هایش افزوده است. ناگفته نماند از تمامی قسمت های کاخ نمی توان دیدن کرد؛ چون خانواده سلطنتی ژاپن در آن اقامت دارند.

کاخ امپراتوری ژاپن

جنگل بامبو اراشیاما، جایی که ارزش تماشا دارد

از میان جاذبه های گردشگری ژاپن، یادی کنیم از یکی از جنگل های معروف این کشور که مملو از گیاه بامبو است و اراشیاما نام دارد. دامنه کوه های اراشیاما که به کوه طوفان نامگذاری شده اند؛ این جنگل بامبویی را در بغل گرفته اند. شمال شهر توکیو، نقطه ای است که این جنگل در آن قرار دارد.

بیشتر بخوانید:  در سفر به ژاپن با کودکان کجا بریم؟

قطعا قدم زدن در میان درختان سر به فلک کشیده این جنگل، تماشای بامبوهای طبیعی و زیبا و آرامشی که در هر جای آن حس می شود؛ بی تاثیر در محبوبیت این ناحیه طبیعی نیست. بنابراین به شما توصیه می کنیم تماشای آن را از دست ندهید!

جنگل بامبو اراشیاما

از موزه یادبود صلح هیروشیما غافل نشوید

یکی از اتفاقات ناگوار و سهمگینی که در تاریخ ژاپن به وقوع پیوست و هنوز هم همه آن را به یاد می آورند؛ بمباران هیروشیما است. اکنون موزه ای به یاد این اتفاق در توکیو وجود دارد که از آن به عنوان موزه یادبود صلح هیروشیما نام می برند. موزه ای که یاد قربانیان حادثه را در ذهن، زنده نگه داشته است. شاید بد نباشد در سفرتان به ژاپن، از این موزه پر بازدید و بخش های متعدد آن مثل گور خالی، آتش صلح و گنبد بمب اتمی دیدن کنید.

موزه یادبود صلح هیروشیما

 

منطقه روپونگی، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ژاپن

منطقه روپونگی (راپونگی) برای کسانی که عاشق رفتن به مناطق لوکس هستند، عالی به نظر می رسد. ناحیه ای مرفه نشین به نام روپونگی هیلز در روپونگی وجود دارد که دیدن آن، خالی از فایده نیست. در این ناحیه، تفریحات شبانه متعددی برگزار می گردند. تفریحاتی که بساط شادی و لذت را برای همه به وجود آورده و خاطرات خوشی را در ذهن ثبت می کنند.

نه تنها امکان برخورداری از این تفریحات برای همه افراد، میسر می باشد؛ بلکه امکان رفتن به انواع کافه، رستوران و مراکز سرگرمی نیز فراهم گردیده است. کافه ها و رستوران هایی که حتی شب ها تا دیروقت باز هستند و زندگی شبانه منطقه روپونگی را به تصویر می کشند. در این کافه و رستوران ها، انواع و اقسام خوراکی و غذا اعم از غذاهای بین المللی سرو می شوند. علاوه براین افراد حاضر در این منطقه می توانند در کارناوال های زیبایی، نمایشگاه های ربات و انواع جشنواره های هنری شرکت کنند.

منطقه روپونگی

 

پارک گلهای آشیکاگا، سرشار از زیبایی

در معرفی جاذبه های گردشگری ژاپن می توان مکان های دیگری را نام برد که حس طبیعت دوست ما را اقناع می کنند. جایی مثل پارک گلهای آشیکاگا که زیبایی های مسحور کننده ای را به تصویر در می آورد. این پارک فوق العاده که در استان توچیگی واقع شده، جذابیت هایی را جلوی دیدگان ما ظاهر می سازد که تا به حال، مانندش را جایی ندیده ایم. بنابراین می توان آن را یکی از متفاوت های پارک ها خطاب کرد. جایی که می توان در آن عکس های زیبایی به یادگار گرفت و خاطرات سفر به ژاپن را از طریق این عکس ها به دیگران بازگو کرد.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان سفر به ژاپن کدام است؟

اولین چیزی که در این پارک، جلب توجه می کند؛ شکوفه های گیلاسی است که نه تنها چشم ها، بلکه قلبمان را به تسخیر در می آورد. به جز آن می توان به گل های دیگر این پارک اشاره کرد که به صورت خوشه ای از جای جای آن آویزان شده و یک منطقه بی نظیر و خیره کننده را شکل داده اند.

پارک گلهای آشیکاگا

 

پارک و باغ وحش اوئنو، مملو از فضای سبز و حیوانات بامزه

اگر نگاهی به لیست جاذبه های گردشگری ژاپن بیندازید، در آن نام پارک و باغ وحش اوئنو را هم خواهید دید. پارکی که مساحت چشمگیری داشته و محیط سرسبز آن، اول از همه نگاه ما را به خود جلب می سازد. سال 1882 زمانی بود که این پارک شکل گرفت. اگر چه در این محیط، با فضای طبیعی و زیبا و همچنین حیوانات متعدد به ویژه پانداهای دوست داشتنی مواجه خواهید شد؛ اما این، همه آن چیزی نیست که در پارک و باغ وحش اوئنو وجود دارد. شما می توانید با ورد به این فضا، موزه ها و معابد آن را نیز تماشا کنید.

پارک و باغ وحش اوئنو

 

چهارراه شیبویا، نبض تپنده توکیو

چهارراه شیبویا نه تنها نبض تپنده توکیو است، بلکه نمادی مهم برای این شهر محسوب می شود. به طوری که در بسیاری از فیلم های ژاپنی، شاهد نمایش این نماد هستیم. این چهارراه که ترددهای بسیاری در آن صورت می گیرد، دارای تعداد بالایی از کافه ها و رستوران های جذاب می باشد. اگر می خواهید به توکیو سفر کنید، حتما این منطقه را هم در لیست نقاط مورد نظر خود قرار دهید. چهارراه شیبویا شما را به تماشای مراکز مد و فشن، سالن های تئاتر، برج اسکای، کنسرت و پارک فرا می خواند.

چهارراه شیبویا

کلام پایانی

با توجه به اینکه تعداد جاذبه های گردشگری ژاپن، بسیار زیاد است؛ به معرفی 10 مورد از آنها پرداختیم. اگر خواستار تماشا از تمامی نقاط دیدنی توکیو هستید، تنها یک سفر کفایت نمی کند و باید سفرهای متعددی به این کشور انجام دهید. ژاپن کشوری وسیع محسوب شده و جاذبه های بسیاری را در بر گرفته است. در آخر امیدواریم با سفرتان همراه با تور ژاپن و تماشای جاذبه های دیدنی آن بتوانید تجاربی متفاوت و ماندگار را در گوشه ای از ذهنتان ثبت کنید!

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *