معرفی جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه روسیه یکی از پهناورترین کشورهای دنیاست و می توان از آن به عنوان مهد گردشگری دنیا یاد کرد. سرزمینی که سرشار از جاذبه های تماشایی است و برای گردشگران سراسر دنیا، جذابیت فراوانی دارد. جاهای دیدنی روسیه را می توان به بخش های متعددی همچون بخش های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی، علمی […]

معرفی جاهای دیدنی روسیه

جاهای دیدنی روسیه

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای دنیاست و می توان از آن به عنوان مهد گردشگری دنیا یاد کرد. سرزمینی که سرشار از جاذبه های تماشایی است و برای گردشگران سراسر دنیا، جذابیت فراوانی دارد. جاهای دیدنی روسیه را می توان به بخش های متعددی همچون بخش های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی، علمی و … تقسیم نمود. در ادامه، شما را با نقاط دیدنی آن در تور روسیه آشنا خواهیم کرد.

تماشای ساختمان دریاسالاری را از دست ندهید

این ساختمان که در سن پترزبورگ واقع شده؛ قدمت بالایی دارد. پتر کبیر، شخصی بود که دستور ساخت این بنا را داد. معماری منحصر به فرد این بنا باعث شده تا گردشگران بسیاری به آن توجه و علاقه نشان دهند. معماری آن، شکوه و عظمت امپراتوری روس را به تصویر کشیده و سبک معماری نیز برگرفته از همین امپراتوری است.

ساختمان دریاسالاری روسیه

 

موزه یادبود فضانوردی، افتخاری بزرگ برای روس ها

با توجه به اینکه روس ها افتخارات بزرگ و چشمگیری در خصوص فتح فضا به دست آورده اند؛ می توان از آنها به عنوان پرچمداران این عرصه یاد کرد. موزه یادبود فضانوردی، اولین موفقیت روس ها در زمینه راهیابی به فضا را نشان می دهد. این بنا در سال 1946 ساخته شد و در آن سال، نخستین انسان به فضا ارسال گردید.

این ساختمان بلند، 107 متر ارتفاع داشته و شیب آن به 77 متر می رسد. برای مشاهده دستاوردهای فضایی روسیه می توانید به قسمت زیرین این بنا رفته و در موزه ملی فضا قدم بگذارید.

موزه یادبود فضانوردی روسیه

 

دانشگاه ملی لومونوسوف، قدیمی ترین مرکز علمی مسکو

دانشگاه ملی مسکو نه تنها نخستین دانشگاه این شهر محسوب می شود، بلکه جزو قدیمی ترین مراکز علمی آن به شمار می آید. میخائیل لومونوسوف، دانشمند روسی، کسی بود که این دانشگاه را تاسیس نمود. عظمت و قدمت این ساختمان 240 متری، آن را به یکی از بهترین جاهای دیدنی روسیه بدل نموده است.

بیشتر بخوانید:  معرفی هتل های مسکو

دانشگاه ملی لومونوسوف روسیه

 

ایستگاه متروی مایا کوفسکایا، کاخ یا ایستگاه؟

یکی از شاعران انقلابی روس به نام ولادیمیر مایاکوفسکی، باعث نامگذاری این ایستگاه مترو در مسکو شد. جایی که به همه چیز شباهت دارد جز ایستگاه مترو. با دیدن این مکان، بیشتر یاد کاخ های مجللی می افتید که زیبایی و شکوه، مهمترین نقطه عطف آنهاست. این ایستگاه که ستون های متعددی را به همراه دارد؛ معماری دوره استالین را به تصویر کشیده و جذابیت خاصی را به نمایش می گذارد.

ایستگاه متروی مایا کوفسکایا روسیه

 

در تپه های اسپرو به تماشای مسکو بنشینید

تپه های اسپرو را می توان یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی روسیه قلمداد کرد. تپه هایی که با ارتفاع بلند خود به یکی از مرتفع ترین نقاط مسکو تبدیل شده اند. با رفتن بر فراز آنها می توانید زیبایی های مسکو را به نظاره بنشینید. رودخانه مسکوا جایی است که این تپه ها از سمت راست، آن را احاطه نموده اند.

در این مکان مرتفع، کلیسای ترینیتی ساخته شده و گردشگران می توانند با رفتن به دامنه تپه، از آن دیدن نمایند. همچنین با رفتن به این تپه تماشایی، علاوه بر محو شدن در زیبایی های طبیعی آن، می توانید شاهد بسیاری از مراکز مهم مسکو همچون برج رادیویی شوخوف، کرملین و دانشگاه مسکو باشید.

تپه های اسپرو روسیه

 

یک سفر زمینی حیرت انگیز با حلقه طلایی روسیه

از دیگر جاهای دیدنی روسیه که مورد توجه ویژه از سوی گردشگران قرار گرفته؛ حلقه طلایی روسیه است. آن را می توان متفاوت ترین مسیر توریستی خطاب کرد. مسیری زمینی که از جنوب شرق به سن پترزبورگ و از شمال شرق به مسکو ختم می گردد.

با آغاز سفر از مسکو و عبور از این مسیر، 8 شهر باستانی را پشت سر خواهید گذاشت. شهرهایی که ماجراهای تاریخی زیادی برای گفتن دارند. همچنین بناهای تاریخی بسیاری را در این چند شهر مشاهده می کنید که تاریخ پر فراز و نشیب خود را بازگو می کنند. پس از عبور از تمامی این شهرها، مقصد نهایی شما، مجددا مسکو خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  شبهای سفید روسیه، تداعی کننده روزهای روشن

حلقه طلایی روسیه

 

برج ناقوس ایوان مخوف روسیه، بلندترین بنای روسیه به مدت 4 قرن

به مدت 4 قرن از این برج به عنوان بلندترین بنای روسیه یاد میشد. از این بنای تاریخی به عنوان ایوان کبیر نیز نام می برند. یک معمار ایتالیایی به نام مارکو بونو، ساخت این بنا را آغاز کرد.

اگر حوصله بالا رفتن از 329 پله این برج را دارید؛ می توانید آنها را یکی پس از دیگری طی کرده و به آخرین طبقه برج برسید. پس از آن، امکان تماشای شهر مسکو و زیبایی های آن را خواهید داشت. یکی از ویژگی های شاخص این برج، به همراه داشتن 24 ناقوس بوده که آن را به یک بنای متفاوت، بدل نموده است.

برج ناقوس ایوان مخوف روسیه

 

کلیسای جامع سنت باسیل، یک بنای رنگارنگ و جذاب

با بررسی جاهای دیدنی روسیه به تعداد بالای آنها پی می بریم. یکی از همین مکان ها که می توان لحظاتی ناب و خاطره ساز را در آن رقم زد؛ کلیسای جامع سنت باسیل است. ایوان در سال 1552 دستور ساخت این بنا را صادر کرد. پیروزی یافتن بر مغول ها، دلیل محکمی برای ساخت این کلیسا بود. قدمت بالای این مکان مقدس که به 450 سال یا چیزی نزدیک به 5 قرن می باشد؛ نشان می دهد که با یکی از قدیمی ترین جاهای دیدنی روسیه روبرو هستیم.

نام اولیه کلیسای جامع سنت باسیل، مریم مقدس بود. سقف های متعلق به این مکان با برخورداری از ویژگی های ظاهری جالب، ما را به یاد بناهای فانتزی همچون ساختمان والت دیزنی می اندازند. تصاویری که دیدن آنها لذت بخش است. سقف های آن نه تنها به صورت رنگارنگ ساخته شده اند؛ بلکه دارای فرم قطره ای شکل بوده و از این حیث، متفاوت به نظر می رسند. شاید با تماشای رنگ های جذاب این کلیسا، فکر کنید رنگ آمیزی آن، چند سال است که صورت گرفته، اما اینطور نیست. این رنگ آمیزی دو قرن پیش انجام شده است. جذابیت بصری کلیسای سنت باسیل باعث شده تا هر ساله شاهد روانه شدن موجی از گردشگران به سمت آن باشیم.

کلیسای جامع سنت باسیل

 

موزه هنر پوشکین، از جمله جاهای دیدنی روسیه که نباید از دستش داد

کاخ کرملین جایی است که این موزه در مجاورت آن قرار دارد. علاقمندان به تماشای شاهکارهای هنری می توانند با رفتن به این موزه، آنها را از نزدیک مشاهده کرده و با هنرمندان روس آشنا شوند. سالانه نمایشگاه های جهانی متعددی در این موزه برگزار شده و افراد زیادی را برای دیدن آثار هنری فاخر، دعوت می کنند. تعداد بازدیدکنندگان از این موزه بسیار بالاست و سالانه بیش از 100 میلیون نفر برای بازدید آثار گرانمایه به آن مراجعه می کنند.

بیشتر بخوانید:  ناگفته هایی درباره مترو روسیه

موزه هنر پوشکین روسیه

 

کاخ کرملین، باشکوه ترین کاخ روسیه

یکی دیگر از جاهای دیدنی روسیه که دیدن آن خالی از لطف نیست، کاخ کرملین می باشد. این مرکز سلطنتی را می توان یکی از باشکوه ترین کاخ های روسیه خطاب کرد. یکی از جذاب ترین بخش های توریستی روسیه که مورد استقبال گردشگران واقع شده، همین کاخ است که ساختمان های متعددی را به همراه دارد. بعضی از این ساختمان ها قرن ها پیش بنا نهاده شده اند. (قرن 12).

از کاخ کرملین به عنوان مقر حکومت روسیه یاد می کنند. جایی که فقط مختص تزارهای روس نبود؛ بلکه رئیس جمهورهای فعلی روسیه نیز آن را برای مقر حکمرانی، انتخاب کردند. علاوه بر ارزش سیاسی و تاریخی این مکان، دلایل دیگری هم وجود دارد که باعث شده توریست ها به آن توجه نشان دهند. دلایلی همچون معماری برتر این کاخ که توانسته شکوه و عظمت آن را به خوبی نشان دهد.

کاخ کرملین روسیه

 

میدان سرخ، قلب تپنده مسکو

میدان سرخ را می توان بخش مرکزی مسکو و قلب تپنده آن خطاب کرد. جایی که در یونسکو به ثبت رسیده و به عنوان میراث جهانی ارزشمند، آن را شناخته اند. مقصد نهایی بسیاری از خیابان اصلی روسیه، همین میدان است. سالانه مناسبت های ملی روسیه همچون رژه روز پیروزی در این میدان برگزار شده و حتی کنسرت های متعددی در آن اجرا می شوند که برای توریست ها و چه بسا مردم روسیه، جذابیت بالایی دارد.

میدان سرخ مسکو روسیه

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *