بهترین زمان سفر به ژاپن کدام است؟

بهترین زمان سفر به ژاپن ژاپن، کشوری توسعه یافته است که تاریخی پربار را از خود به یادگار دارد. سامورایی ها و مبارزات متعدد آنها به جزء اصلی در تاریخ ژاپن تبدیل شده اند. ژاپن را به نام «سرزمین خورشید تابان» مورد خطاب قرار داده اند. یعنی اولین جایی که خورشید در آن طلوع کرده […]

بهترین زمان سفر به ژاپن

بهترین زمان سفر به ژاپن

ژاپن، کشوری توسعه یافته است که تاریخی پربار را از خود به یادگار دارد. سامورایی ها و مبارزات متعدد آنها به جزء اصلی در تاریخ ژاپن تبدیل شده اند. ژاپن را به نام «سرزمین خورشید تابان» مورد خطاب قرار داده اند. یعنی اولین جایی که خورشید در آن طلوع کرده است. (به عقیده ژاپنی ها). ژاپن که در دسته کشورهای آسیای شرقی قرار دارد؛ مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. گردشگرانی که می خواهند بدانند بهترین زمان سفر به ژاپن دقیقا چه هنگامی است؟

با توجه به اینکه این کشور از مناطق چهار فصل به شمار می آید؛ در هر فصلی از سال می توان به آن سفر کرد و تجارب دل انگیزی را به دست آورد.

بهار، بهترین زمان سفر به ژاپن از نظر توریست ها

در بهار که به ژاپن سفر کنید؛ با شمار بالایی از شکوفه های گیلاس روبرو خواهید شد. شکوفه هایی که درختان گیلاس را کاملا پوشانده اند. این شکوفه های زیبا، شهر را پر کرده و نگاه کردن به آنها واقعا لذت بخش است. علاوه براین باران های پراکنده ای که در بهار می بارند؛ آن را به نقطه دلخواه برای گردشگران تبدیل کرده اند.

در بهار، ژاپن 4 روز تعطیلات ملی را پشت سر می گذراند. تعطیلاتی که می توان آن را به تعطیلات هفته متصل کرد و چند روز کامل را به گردش و تفریح اختصاص داد. ژاپنی ها این فرصت که از آن به عنوان هفته طلایی یاد می کنند را برای خوشگذرانی و سفر انتخاب می کنند.

دلایلی که می گویند چرا بهار، بهترین زمان سفر به ژاپن است

در بهار که از هفته های وسط اسفند شروع شده و تا وسط اردیبهشت ادامه پیدا می کند؛ هوا معتدل تر از هروقت دیگری است. همچنین میزان رطوبت در این فصل، کمتر از همیشه می باشد.

بیشتر بخوانید:  سفری به یادماندنی به ژاپن در بهار

شکوفه های درختان به ویژه شکوفه درختان گیلاس نیز دست به دست هم داده اند تا بهار، بهترین زمان سفر به ژاپن باشد. گردشگران برای ثبت لحظات زیبایشان در این کشور می توانند به کنار درختان رفته و با شکوفه های آنها عکس هایی زیبایی به یادگار بگیرند.

بهار، بهترین زمان سفر به ژاپن

همچنین توریست ها با رفتن به ژاپن در این فصل می توانند از غذاهای مخصوص این کشور نوش جان کرده و لذت خوردن غذای فرنگی را به دست آورند. ضمن اینکه آنها می توانند از این فرصت برای تماشای شور و ذوق ژاپنی ها استفاده کنند. مردمی که ماه کار و تحصیلشان (ماه آوریل: فروردین تا اوایل اردیبهشت) شروع شده و انگیزه وصف ناپذیری دارند.

جشنواره های بهاری، بهانه ای دیگر:

جشنواره ها و فستیوال های بهاری، بهانه دیگری شده اند تا بهار به بهترین زمان سفر به ژاپن تبدیل گردد. فستیوال نمایش های عروسکی که به مناسبت روز دختر در ژاپن برگزار می شود؛ یکی از همین جشنواره های بهاری است. این جشنواره در ماه مارس برگزار می گردد. فستیوال بعدی که در ماه می رخ می دهد؛ جشنواره شینتو است. این جشنواره، مخصوص کسانی است که ازدواج کرده اند. متاهل ها می توانند با شرکت در این جشنواره، هیجان و خوشحالی بی پایانی را تجربه کرده و از آن لذت ببرند!

تابستان، فصلی که به گرمی از گردشگران استقبال می کند

فصل دیگری که می توان آن را بهترین زمان سفر به ژاپن دانست؛ تابستان است که با آغوش گرم از گردشگران استقبال می کند. اگرچه در این فصل، میزان رطوبت و گرمای هوا بیشتر است؛ اما تفریحات و جشنواره های متنوعی را می توان در این فصل و در ژاپن انجام داد. دمای هوا در این کشور، آن هم در فصل تابستان، چیزی شبیه به دمای هوا در کشور ما ایران است؛ بنابراین می توان از عهده تحمل آن برآمد! رطوبت موجود در آن نیز شبیه به رطوبت موجود در شهرهای شمالی ایران است. بنابراین کسانی که با این موضوع مشکلی ندارند، می توانند تابستان را به عنوان بهترین زمان سفر به ژاپن انتخاب کنند.

چه زمانی به ژاپن سفر کنیم؟

جشنواره های تابستانه، فرصتی برای خوشگذرانی:

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده تا بسیاری از گردشگران، تابستان را جهت مسافرت به ژاپن انتخاب کنند؛ جشنواره ها و فستیوال های متعدد آن است. کیوتو ژاپن یکی از شهرهایی است که برگزار کننده فستیوال های تابستانی همچون فستیوال گیون ماتسوری می باشد. مدت زمان برگزاری آن 1 ماه است که در ماه جولای برپا می شود. (تیر تا مرداد).

بیشتر بخوانید:  جاذبه های گردشگری ژاپن

در این میان، فستیوال دیگری در اواخر ماه جولای برگزار می شود که تنجین ماتسوری نام دارد. یکی دیگر از شهرهای ژاپن که با فستیوال های تابستانه از مهمانان استقبال می کند؛ هونشو است. در این جشنواره، افرادی شرکت می کنند که برای نشان دادن تعادل خود، چوب هایی را به دوش می آویزند که از هر سوی آنها فانوس آویزان شده است.

تعداد جشنواره های تابستانه در ژاپن، زیاد است. یکی دیگر از جشنواره ها که افسانه های ژاپنی را بازگو می کند؛ آئوموری نبوتا ماتسوری است. در این جشنواره، موجوداتی عجیب به تصویر کشیده می شوند که برگرفته از شخصیت های برجسته داستان های ژاپنی اند. در این فستیوال، علاوه بر اینکه مجسمه های متعلق به موجودات افسانه ای را می بینید، فانوس های پر هیبتی را خواهید دید که روی رودخانه به حالت شناور قرار گرفته اند. جشنواره ای که در نهایت با غذا از مهمانان پذیرایی کرده و موسیقی های گوشنوازی را به اجرا در می آورد.

پاییز، فصلی که می توان آن را بهترین زمان سفر به این کشور خواند

علاوه بر بهار و تابستان، پاییز هزار رنگ را هم می توان بهترین زمان سفر به ژاپن خطاب کرد. این فصل، فرصت مناسبی است برای اینکه هم از آب و هوای دلچسب و معتدل ژاپن لذت ببرید و هم غرق در زیبایی های آن شوید. زیبایی هایی که با وجود برگ های چند رنگ درختان (نارنجی، طلایی و زرد) رقم خورده اند. همچنین در این فصل رویدادها و فستیوال های مختلفی برگزار می شوند که همگی آن را به یک فصل ایده آل برای سفر به ژاپن بدل نموده اند. فصلی که با غذاهای مخصوص، همراه شده است.

راهنمای سفر به ژاپن

فستیوال های پاییزی را از دست ندهید:

اگر در پاییز به ژاپن سفر کردید، فستیوال پاییزی آن را از دست ندهید. یکی از این فستیوال ها کیشی دنجیری ماتسوری نام دارد که پایان برداشت محصول را نشان می دهد. کیشی وادا یکی از شهرهایی که این جشنواره در آن برگزار می گردد. در این فستیوال، قایق سنتی ژاپن که در آن تزئینات زیبایی صورت گرفته را به آب می اندازند.

بیشتر بخوانید:  جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

کشیدن بیش از سه تن سازه سنگین که نمادی از شهرهای ژاپن می باشند، توسط جمعیتی که در جشن های اوزاکا شرکت کرده اند، اقدام دیگری است که در این فستیوال صورت می گیرد.

آیا زمستان، بهترین زمان سفر به ژاپن است؟

در پاسخ به این سوال می توان با قطعیت گفت بله. زمستان هم فصل زیبایی دیگری است که می توان آن را برای سفر انتخاب کرد. گردشگران در این فصل می توانند شاهد آسمان آفتابی و آب و هوای خشک ژاپن باشند. با توجه به اینکه دمای هوا در زمستان به شدت کاهش یافته و به زیر 0 می رسد؛ بنابراین حتما در چمدانتان، لباس گرم داشته باشید تا بتوانید از ورزش های برفی هم لذت ببرید!

زمستان ژاپن و فستیوال های آن:

اگر زمستان را به عنوان بهترین زمان سفر به ژاپن انتخاب کرده اید، پس فرصت شرکت در فستیوال های این کشور را از خود دریغ نکنید. جشنواره برف ساپورو که نام دیگر آن یوکی ماتسوری است؛ به مدت 1 هفته برگزار می شود. هوکایدو جایی است که برگزار کننده این فستیوال می باشد.

این جشنواره در دو روز برگزار شده و بازدید کننده های میلیونی را به سمت خود فرا خوانده است. در این فستیوال، مجسمه های زیبایی ساخته می شوند که جنسی از یخ و برف دارند. تماشای این مجسمه ها، خالی از حس لذت نیست!

زمستان، بهترین زمان سفر به ژاپن

کلام پایانی

یکی از سوالاتی که به یک دغدغه نزد گردشگران تبدیل شده؛ این است که بهترین زمان سفر به ژاپن چه موقعی است؟ با سفر به ژاپن در هر کدام از فصل ها، علاوه بر تماشای زیبایی های این کشور و ثبت لحظاتی خوش در آن، از فستیوال های مختلف بهره مند خواهید گشت. بنابراین به شما توصیه می کنیم فرصت سفر به این کشور از طریق تور ژاپن را از دست ندهید!

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *