معرفی جاهای دیدنی ویتنام

معرفی جاهای دیدنی ویتنام در سالهای گذشته، ویتنام، کمتر در کانون توجه توریست ها قرار داشت؛ اما رفته رفته با پیشرفت فناوری های ارتباطی و آگاه شدن مردم و افزایش اطلاعات آنها در خصوص نقاط توریستی دنیا، رغبت آنها برای سفر به ویتنام، بیشتر شده است. ویتنام، این کشور زیبای آسیایی، جاذبه های متعددی را […]

جاهای دیدنی ویتنام

معرفی جاهای دیدنی ویتنام

در سالهای گذشته، ویتنام، کمتر در کانون توجه توریست ها قرار داشت؛ اما رفته رفته با پیشرفت فناوری های ارتباطی و آگاه شدن مردم و افزایش اطلاعات آنها در خصوص نقاط توریستی دنیا، رغبت آنها برای سفر به ویتنام، بیشتر شده است. ویتنام، این کشور زیبای آسیایی، جاذبه های متعددی را در خود جای داده و هر کدام از آنها درخور تماشا می باشند. به منظور آشنایی با این جاذبه ها تصمیم داریم تا جاهای دیدنی ویتنام را معرفی نماییم. ناگفته نماند تعداد جاهای دیدنی این کشور، زیاد است؛ از همین رو به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

جاهای دیدنی ویتنام کدامند؟

اگر تصمیمتان سفر به ویتنام است و قصد دارید تا از طریق تور ویتنام، برنامه خود را اجرا کنید، پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدام جدی، اطلاعات خود را نسبت به جاهای دیدنی ویتنام افزایش دهید. با این کار، نه تنها دامنه اطلاعاتی تان گسترش می یابد، بلکه پس از سفر به ویتنام، دیگر سردرگم نمانده و متوجه می شوید که کدام نقاط را باید برای رفتن و خلق لحظاتی خوش انتخاب کنید. جاهای دیدنی این کشور، متشکل از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی است و هر کدام از آنها ارزش بارها رفتن را دارند:

برج چام، پسر من را حتما در اولویت قرار دهید

یکی از معروف ترین سایت های میراث جهانی، برج چام پسر من است که در شهر هوی آن ویتنام واقع می باشد. آن را به عنوان یک مجموعه معبد هندو می شناسند. برج فوق که نقطه ای قابل توجه در دل دره ای باریک می باشد، اثر به جا مانده از زمان پادشاهی چامپا بوده و با کوه های زیبای جنگلی و سرسبز احاطه گردیده است.

بیشتر بخوانید:  کدام جاذبه طبیعی ویتنام بهتر است؟

شهر باستانی هوی آن، پر از جذابیت های بصری

اگر چه جمعیت بالایی شهر باستانی هوی آن را پر کرده اند، اما این موضوع، تاثیری بر روی جذابیت این شهر نداشته است. هوی آن را می توان یکی از زیباترین جاهای دیدنی ویتنام خواند. جایی که پر از جذابیت های بصری بوده و در مجاورت رودخانه تو بون قرار دارد. رودخانه ای که بی تاثیر در زیبایی آن نبوده است. این شهر به مدت 3 قرن، به عنوان بندر تجاری جاده ابریشم فعالیت داشت و این افتخاری درخشان برای این شهر باستانی محسوب می شود.

برترین جاهای دیدنی ویتنام

هنگامی که در شهر باستانی هوی آن قدم می گذارید، با جاذبه های دیدنی بسیاری روبرو می شوید. جاهایی مثل: رستوران و کافه های روباز، کارگاه های صنعتی و بازارهای سنتی. همچنین عمارت هایی که متعلق به دوران استعمار فرانسه هستند را در این شهر خواهید دید. سالن های تشریفاتی و مجلل و مغازه های چینی نیز نظرتان را به خود جلب می سازند.

لذتی پایان نیافتنی در بازارهای شناور دلتای مکونگ ویتنام

دلتای مکونگ که از بهترین جاهای دیدنی ویتنام به شمار می آید، تنها یک بازار ساده نیست؛ بلکه یک منطقه کشاورزی است که مزارع و باغ های مختلف، آن را از هر طرف محاصره کرده اند. مانند مزارع نیشکر، نارگیل، موز، برنج و باغ میوه های استوایی.

بازار مکونگ علاوه بر اینکه لذتی تمام نشدنی از گشتن در یک بازار متفاوت و شناور روی آب را برایتان به ارمغان می آورد، باعث می شود تا یک منظره نمادین تماشایی را با چشم هایتان ببینید. همچنین این بازار، فرصت آشنایی با فرهنگ سنتی مردم این منطقه و تعامل با آنها را فراهم می سازد.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

کاخ استقلال و موزه بقایای جنگ، به نظر جای جالبی است

اگر علاقمند به دیدن جاهای دیدنی ویتنام هستید و هدفتان تماشای جاذبه های تاریخی این کشور می باشد، می توانید به کاخ استقلال و موزه بقایای جنگ رفته و آنجا را برای کسب تجاربی غنی انتخاب نمایید. این اثر تاریخی از نام دیگری همچون  کاخ اتحاد مجدد برخوردار بوده و پیش از این به عنوان مقر ریاست جمهوری و مقر اصلی دولت ویتنام جنوبی، مورد استفاده قرار می گرفت.

بیشتر بخوانید:  محصولات و سوغاتی‌ های ویتنام

با جستجو در این کاخ و گشتن در بخش های مختلف آن، با آثار جالبی روبرو خواهید شد. آثاری همچون: اتاق فرماندهی جنگ، زیرزمین ضد بمب، سالن های پذیرایی و کازینوهای جذاب، سینما و تونل های پنهان.

تماشای زیبایی های شهر دانانگ:

این شهر در فواصل هوشی مین و هانوی قرار داشته و واقع در ساحل شرقی ویتنام می باشد. دانانگ را می توان یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی ویتنام خطاب کرد. جایی که پایتخت توریستی ویتنام مرکز و جنوب نام گرفته و دیدنی های بسیاری را به خود اختصاص داده است. دیدنی هایی مثل: موزه ها و سواحل عظیم، کوه مرمر و پل طلایی ویتنام.

آشنایی با جاهای دیدنی ویتنام

پل طلایی دانانگ، عجیب و غریب اما جذاب

پل طلایی دانانگ را می توان به طور مستقل، یکی از جاهای دیدنی ویتنام مورد خطاب قرار داد. تپه های بانا جایی هستند که پل دستان خدا در دل آنها جا خوش کرده است. یکی از نقاط عطف این پل که سبب معروفیت و چشمگیر شدن آن گردیده، مجسمه ای غول آسا است که دو دست را به تصویر می کشد. این پل در میان دستان خدا دیده شده و از 150 متر طول برخوردار می باشد. برای اینکه امکان رفتن به این پل را داشته باشید، می بایست سوار تله کابین شده و سپس خود را به آن برسانید.

خلق لحظاتی ناب در دهکده نارگیل ویتنام

نام دیگر این دهکده سحرآمیز و دیدنی، دهکده Cam Thanh می باشد. این دهکده که جزئی از شهر هوی آن محسوب می شود، مملو از خانه های سنتی است. خانه هایی که تماشای آنها لذت وصف ناپذیری را به همراه دارد. برای رفتن به این دهکده و تماشای زیبایی های آن می توانید سوار بر دوچرخه شده و مسافت مشخصی را طی نمایید. این دهکده، شباهت زیادی به دلتای مکونگ دارد. برای رفتن به جنگل نارگیل واقع در این منطقه می توان سوار بر قایق های سبدی شد و به ثبت لحظاتی خارق العاده پرداخت.

بیشتر بخوانید:  کدام شهربازی و پارک آبی ویتنام بریم؟

خلیج هالونگ، یکی از خاص ترین جاهای دیدنی ویتنام

خلیج هالونگ که به عنوان خلیج اژدهاهای نزولی نامیده شده، یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی ویتنام است. این خلیج زیبا که چشم اندازی خیره کننده را به نمایش گذاشته، بازگو کننده افسانه های ویتنام شمالی است. با رفتن به این خلیج مسحور کننده، منظره دریایی اثیری را خواهید دید که جزیره های صخری و آهکی متعددی را جلوی چشم می آورد.

سواحل ماسه سفید را در جزیره فوکوک به نظاره بنشینید

جزیره Phu Quoc را می توان یکی از معروف ترین و بزرگترین جاهای دیدنی ویتنام دانست. درختان نارگیل و نخل این جزیره را از هر سو محاصره کرده و چشم اندازی طبیعی را به آن بخشیده اند. سواحل ماسه سفید را می توانید در این جزیره به نظاره نشسته و از آن لذت کامل را ببرید. با توجه به اینکه فاصله این جزیره تا مرکز شهر، بسیار کم است، گردشگران بسیاری آن را برای دیدن انتخاب می کنند.

جاهای دیدنی ویتنام را بشناسید

پارک ملی با به، سرشار از حس آرامش

معنای حقیقی آرامش را می توانید در پارک ملی با به حس کنید. سه دریاچه با پیوستن به هم توانسته اند این پارک ملی و آبی را شکل دهند. دامنه های جنگلی و همینطور قله های کارستی را می توانید در این پارک به تماشا نشسته و آنجا بار دیگر به عظمت و زیبایی خالق هستی پی ببرید. برای گشتن در این پارک آبی می توانید سوار بر کایاک یا قایق شده و غارها را در حین جستجو ببینید. همچنین پیاده روی در تپه های با به نیز به شما توصیه می شود.

کلام پایانی

ویتنام یکی از بهترین کشورهایی است که می توان آن را به عنوان مبدا اصلی سفر انتخاب کرد. در این متن با معرفی جاهای دیدنی ویتنام، سعی نمودیم بر اطلاعاتتان بیفزاییم تا پیش از سفر، آمادگی کامل را از هر جهت در خود ایجاد نمایید. قطعا با انتخاب هر کدام از این مناطق تماشایی، لذت بی پایانی را کسب کرده و سفری دل انگیز را به کارنامه سفری خود خواهید افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *