راهنمای جامع سفر به آنتالیا

راهنمای جامع سفر به آنتالیا راهنمای جامع سفر به آنتالیا را به صورت اجمالی در این مقاله مطالعه می کنید. تور آنتالیا یک مقصد گردشگری بسیار جذاب است که آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی بسیاری دارد. از جمله سواحل متعدد، بناهای تاریخی، فستیوال های فرهنگی متنوع و محیط آزاد که بهترین فرصت را برای […]

1 3

راهنمای جامع سفر به آنتالیا

راهنمای جامع سفر به آنتالیا را به صورت اجمالی در این مقاله مطالعه می کنید. تور آنتالیا یک مقصد گردشگری بسیار جذاب است که آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی بسیاری دارد. از جمله سواحل متعدد، بناهای تاریخی، فستیوال های فرهنگی متنوع و محیط آزاد که بهترین فرصت را برای گذراندن اوقات فراغت ارائه می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی کامل این شهر و راهنمای سفر به آن بپردازیم.

آنتالیا کجاست؟

آنتالیا، یکی از نام هایی است که حتما برای سفر به کشور ترکیه به شما پیشنهاد می شود. این شهر زیبا در سواحل جنوب غربی ترکیه واقع شده است که در امتداد ریویرا ترکیه قرار دارد. بدون شک سفر به این منطقه و تجربه آب و هوای ساحل جنوبی آن، مناظر بکر طبیعی، صخره های متعدد، کوه ها، بناهای روم باستان و غیره قادرند شما را به راحتی مجذوب خود کنند.

برای آنکه بتوانید بهتر راهنمای جامع سفر به آنتالیا را درک کنید، لازم است کمی بیشتر با این شهر آشنا شوید. پس در این قسمت کمی به تاریخچه، آب و هوا و جغرافیای آنتالیا می پردازیم. ابتدا در مورد تاریخچه این شهر جالب است بدانید آنتالیا 200 سال قبل از میلاد مسیح تاسیس شده است (یعنی بیش از 2200 سال قبل). در زمان تسلط رومیان بر این منطقه، رونق اقتصادی آن به عنوان یک شهر بندری آغاز شد و به همین خاطر است که می توانید آثاری از بناهای امپراتوری روم را در آنجا مشاهده کنید.

اولین نکته از راهنمای جامع سفر به آنتالیا، بهترین زمان برای مسافرت به این شهر است که ما پیشنهاد می کنیم این کار را در فصل بهار و پاییز انجام دهید. این بازه ی زمانی به طور دقیق به شرح زیر می باشد:

بیشتر بخوانید:  استانبول کارت چیست؟
سفر در فصل بهار سفر در فصل پاییز
از اواسط فروردین تا اوایل خرداد ماه از اواسط شهریور تا اوایل آبان ماه

در مورد آب و هوای این منطقه در سفر به شهر آنتالیا نیز باید بگوییم اقلیم این منطقه دارای آب و هوایی مدیترانه ای گرم و نیمه حاره ای مرطوب می باشد. دلیل اینکه ما فصل بهار و پاییز را پیشنهاد دادیم آن است که در فصل تابستان، هوا گرم، خشک و صاف و در فصل زمستان هوا سرد، مرطوب و نیمه ابری با روزهای طولانی می باشند.

اماکن دیدنی آنتالیا

راهنمای جامع سفر به آنتالیا

در بخش قبل، نکات خوبی را در جهت راهنمای جامع سفر به آنتالیا بیان کردیم. حال می خواهیم مسافرت را به این شهر آغاز کنیم و راه های رفتن به آنتالیا، قوانین، نکات و جاهای دیدنی آن را به شما معرفی کنیم.

چطور به آنتالیا برویم؟

اولین سوالی که برای رفتن به آنتالیا در ذهن شما ایجاد می شود، نحوه رسیدن به این شهر است. در این خصوص چندین روش وجود دارند که عبارتند از:

 • سفر با هواپیما: راحت ترین روش برای سفر به این شهر، مسافرت با هواپیما است که می توانید از فرودگاه های بین المللی ایران به آنجا مسافرت کنید. از آنجایی که آنتالیا یک مرکز مهم توریستی بین المللی به شمار می آید، فرودگاهی در آنجا ساخته شده است که تنها مکان ورود هواپیماهای بین المللی در این شهر بوده و به نام فرودگاه بین المللی آنتالیا (AYT) شناخته می شود. سفر از این طریق در حدود 7 – 13 ساعت به طول می انجامد.

نکته: توجه کنید که فاصله فرودگاه آنتالیا تا مرکز شهر 14 کیلومتر بوده و بهترین روش برای طی کردن این مسافت، استفاده از سرویس های فرودگاهی است. همچنین شما می توانید برای پرداخت کرایه کمتر، از اتوبوس ها نیز استفاده کنید.

 • مسافرت با قطار: شما می توانید از قطار برای کاهش هزینه مسافرت خود استفاده کنید. در این حالت کافیست بلیط قطار تهران – آنکارا را تهیه نمایید. سپس می توانید مسیر آنکارا به آنتالیا را نیز با قطار یا اتوبوس طی نمایید. این قطارها در ترکیه می توانند به صورت استاندارد یا سریع السیر باشند.
بیشتر بخوانید:  آشنایی با مهم‌ترین مراکز خرید بدروم در ترکیه

همچنین در راهنمای جامع سفر به آنتالیا باید بدانید امکان مسافرت با اتوبوس و ماشین نیز وجود دارند که پیشنهاد ما 2 گزینه قبل می باشد.

قوانین و نکات مهم در شهر آنتالیا

برخی از قوانین و اطلاعات مهمی که باید در مورد شهر آنتالیا بدانید عبارتند از:

 • این شهر بیش از 1.2 میلیون نفر جمعیت دارد.
 • در برخی از ماه های سال، شلوغی و ازدحام در این شهر بیشتر می شود.
 • شما می توانید فستیوال های فرهنگی بسیاری را در آنتالیا مشاهده و شرکت کنید.
 • واحد پولی آنتالیا و زبان رسمی آن به ترتیب لیر ترکیه و ترکی استانبولی است.
 • در هنگام حضور در معابد، باید لباس متواضعانه بپوشید و حجاب (در مسجدها) را رعایت کنید.
 • شما می توانید بدون ویزا در ترکیه تا 90 روز اقامت داشته باشید. تنها پیش نیاز ورود به این کشور، پاسپورتی معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار است.

همچنین از دیگر اطلاعات مهم در راهنمای جامع سفر به آنتالیا باید گفت:

اطلاعات مهم راهنمای جامع سفر به آنتالیا
برق شهری 230 ولت / 50 هرتز
کد تلفن کشوری +90
اختلاف ساعت 1:30 دقیقه عقب تر از تهران
کد تلفن آنتالیا 242
شماره تلفن پلیس 115
شماره تلفن آتش نشانی 110
شماره تلفن آمبولانس 112

راهنمای جامع سفر به شهر آنتالیا

جاهای دیدنی در راهنمای جامع سفر به آنتالیا

برای تکمیل راهنمای جامع سفر به آنتالیا به خصوص برای کسانی که به قصد گردشگری به این شهر مسافرت می کنند، بهترین مکان های دیدنی این شهر را معرفی می کنیم که عبارتند از:

 • ساحل لارا در آنتالیا که به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در این شهر به حساب می آید.
 • کمر آنتالیا که یک شهر توریستی با مناظر خیره کننده واقع در این استان بوده و برای لذت بردن از تفریحات های دریایی پیشنهاد می شود.
 • مسجد ییولی منارهکه می توان آن را یکی از قدیمی ترین بناها (مربوط به 8 سده پیش) دانست که به دستور سلطان سلجوقی ایجاد شد.
 • کالیچی یا شهر قدیمی آنتالیا که با توجه به بناهای باقی مانده در این شهر، قدمت آن به دوران امپراتوری روم باز می گردد. بافت این منطقه می تواند به شدت برای توریست ها جذاب و خاطره انگیز باشد.
بیشتر بخوانید:  بهترین پارک آبی کوش آداسی

از دیگر جاذبه های دیدنی که در راهنمای جامع سفر به آنتالیا پیشنهاد می کنیم مشاهده کنید عبارتند از: آبشارهای دودن، برج ساعت، غار کارائین، موزه باستان شناسی، دروازه هادریان، اسکله قدیمی، منار شکسته.

اماکن دیدنی آنتالیا

هزینه ها در سفر به آنتالیا

در انتها به صورت خلاصه راجع به هزینه سفر به آنتالیا و زندگی در طول یک ماه برای یک فرد نیز می توان گفت:

 • مسکن: معمولا اجاره یک خانه در آنتالیا هزینه ای (میانگین) 20 هزار لیر در ماه دارد. خانه هایی که در امتداد سواحل قرار دارند، گران تر هستند.
 • غذا: بهتر است برای تامین هزینه غذا، بودجه ای در حدود 3-5 هزار لیر حداقل درنظر بگیرید.
 • حمل و نقل: هزینه حمل و نقل حداقل در حدود 1500 لیر در ماه خواهد بود.

با توجه به آخرین داده ها می توان گفت هزینه های زندگی در این شهر در حدود 1.5 درصد کمتر از مخارج زندگی در تهران می باشند. همانند این مقاله در ارائه جدیدترین راهنمای سفر به آنتالیا ترکیه، شما می توانید دیگر مقالات سایت ما را نیز برای راهنمای سفر خود مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *