بهترین زمان سفر به تونس

بهترین زمان سفر به تونس تور تونس یکی از بهترین تورهای آفریقا است و جزو زیباترین کشورهای این قاره به شمار‌ می‌آید. این کشور وسعت زیادی ندارد و یکی از کوچک‌‌‌ترین کشورهای آفریقایی است. تونس در قسمت شمال قاره قرار دارد و هرچه از شمال به سمت جنوب حرکت کنیم پهنای آن کمتر‌ می‌شود. موقعیت […]

بهترین زمان سفر به تونس

بهترین زمان سفر به تونس

تور تونس یکی از بهترین تورهای آفریقا است و جزو زیباترین کشورهای این قاره به شمار‌ می‌آید. این کشور وسعت زیادی ندارد و یکی از کوچک‌‌‌ترین کشورهای آفریقایی است. تونس در قسمت شمال قاره قرار دارد و هرچه از شمال به سمت جنوب حرکت کنیم پهنای آن کمتر‌ می‌شود. موقعیت قرار گیری تونس باعث شده تا آب و هوای متنوعی داشته باشد. پایتخت این کشور، تونس نام دارد که بزرگ‌‌‌ترین شهر آن است. این شهر در امتداد ساحل قرار گرفته و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب‌ می‌کند. به جرات‌ می‌توان گفت این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر به منطقه آفریقا است. خصوصا که گردشگران ایرانی برای تور تونس نیازی به دریافت ویزا ندارند. ویزای تونس به تازگی  برای گردشگران بعضی از کشورها از جمله ایران برداشته شده است.

اگر تونس را برای سفر انتخاب‌ می‌کنید بهتر است قبل از سفر آب و هوای آن را چک کنید. به طور کلی تونس آب و هوای گرم و نسبتا معتدلی دارد. گرمای هوا بیشتر در بخش‌های جنوبی کشور دیده‌ می‌شود. شمال کشور به دلیل قرار گرفتن کنار دریا آب و هوای معتدل‌‌‌تری دارد. از طرفی بیشترین دیدنی‌های تونس هم در مناطق شمالی این کشور قرار دارد. مهم‌‌‌ترین شهر گردشگری آن پایتخت، یعنی شهر تونس است. مناطق جنوبی کشور خشک و بیابانی هستند. از نظر فرهنگی بخش‌های جنوبی سنتی‌‌تر هستند و بخش‌های شمالی به دلیل جذب گردشگر بیشتر، نسبتا مدرن‌‌تر شده‌اند با این حال همچنان بافت سنتی و اصیل خود را حفظ کرده‌اند.

بهترین زمان سفر به تونس

آب و هوای تونس

یکی از دغدغه‌های گردشگران در سفرهای خارجی شرایط آب و هوایی است. این موضوع در تور تونس هم اهمیت زیادی دارد. این کشور از نظر آب و هوایی متنوع است. به طور کلی این کشور آب و هوای گرم و معتدلی دارد و زمستان‌ها غالبا بارانی است. آب و هوای بخش‌های شمالی و جنوبی تونس با هم فرق دارد. بخش‌های شمالی کشور در کنار دریای مدیترانه قرار دارند و همین طور در قسمت‌هایی کوهستانی هستند. در این مناطق آب و هوا معتدل‌‌تر است و طبیعت این نواحی پوشش سرسبزی دارد. در واقع ساحلی بودن این شهر به تعدیل هوا و همین طور پوشش گیاهی منطقه کمک کرده است. مناطق جنوبی، بیابانی و خشک هستند. به همین دلیل آب و هوای گرم‌‌‌تری دارند و شهرهای کمتری در این بخش‌ها دیده‌ می‌شود.

بیشتر بخوانید:  زیباترین شهرهای تونس کدامند؟

بیشتر گردشگران برای سفر به این کشور پایتخت آن را انتخاب‌ می‌کنند. بهترین زمان برای تور تونس فصل بهار و اوایل فضل پاییز است. در این زمان‌ها هوا معتدل‌‌تر می‌شود و باران‌های فصلی شروع نشده‌اند. پر باران‌‌‌ترین ماه‌های سال در تونس معمولا آبان و آذر در فصل پاییز و دی و بهمن در فصل زمستان هستند. در ماه‌های تیر و مرداد بارش باران به حداقل خود‌ می‌رسد. بهترین زمان سفر به تونس به سلیقه شما بستگی دارد. اگر طرفدار هوای گرم باشید تابستان گزینه بهتری است. اگر خنکی هوا را ترجیح می‌دهید باید بهار و پاییز را انتخاب کنید.

آب و هوای تونس

بهترین زمان برای سفر به سواحل تونس

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌‌‌‌ها و دیدنی‌‌‌‌های تونس سواحل آن است. اگر دوست دارید در سواحل وقت بگذرانید، بهترین زمان، تابستان است. با این که تونس در کشور آفریقایی قرار دارد اما در زمان‌‌‌‌هایی از سال بارش‌‌‌‌های فصلی دارد. بهترین زمان برای بازدید و استراحت از سواحل تونس تابستان‌‌‌‌های آن است. تابستان‌‌‌‌ها در تونس هوا گرم است و خبری از بارندگی نیست. این بهترین موقعیت برای استراحت در ساحل است. ساحل حمامت یکی از بهترین و پرطرفدارترین سواحل تونس است. حمامت در شرق تونس با طول 14 کیلومتر قرار دارد. در این ساحل می‌توانید تفریحاتی مانند قایق سواری، غواصی، موج سواری و اسکی روی آب انجام دهید.

یکی دیگر بهترین سواحل تونس، ساحل لامارسا است. لامارسا در نزدیکی شهر تونس قرار دارد. در این ساحل ایستگاه‌‌‌ ورزش‌‌‌‌های آبی و همین طور کافه رستوران‌‌‌‌های زیادی قرار دارد. از طرفی این ساحل در نزدیکی دهکده سیدی بو سعید واقع شده است. دهکده‌ای که یکی از بهترین و جذاب‌ترین دیدنی‌‌‌‌های تونس است. دهکده سیدی بو سعید، با چشم‌اندازی از دریای مدیترانه ،همین طور دیوارهای سفید و آبی تبدیل به دهکده‌ای چشم‌نواز شده است. ساحل موناستیر، تبارکا و کلیبیا تعدادی از مهم‌ترین سواحل این کشور هستند.

بیشتر بخوانید:  برترین جاهای دیدنی تونس

بهترین زمان برای سفر به سواحل تونس

بهترین زمان سفر به تونس برای شرکت در جشنواره‌ها

بهترین زمان سفر به تونس را‌ می‌توان از جهات مختلف بررسی کرد. یکی از بهترین زمان‌ها، سفر در روزهای جشنواره است. در تونس جشنواره‌های زیادی برگزار‌ می‌شود و گردگشران زیادی را از آمریکا، اروپا و آسیا به سمت خود‌ می‌کشاند. بخشی از جذابیت تور تونس فستیوال‌های آن است. جشنواره بین المللی صحرا، جشنواره جاز تابارکا، جشنواره کارتاژ، جشنواره اویس و جشنواره خرما تعدادی از معروف‌‌‌ترین جشنواره‌های تونس هستند. در زمان برگزاری بعضی از این جشنواره‌ها مردم از سراسر دنیا به تونس سفر‌ می‌کنند.

جشنواره فیلم کارتاژ، یکی از مهم‌‌‌ترین جشنواره‌های این کشور است. این جشنواره از سال 1996 توسط دولت برگزار‌ می‌شود. در این جشنواره فیلم‌های مهم عربی را پخش‌ می‌کند و یکی از مهم‌‌‌ترین جشنواره‌های فیلم عرب به حساب می‌آید. در خلال برگزاری این جشنواره برنامه‌های متنوعی مانند اجرای موسیقی و نمایش و … هم برگزار می‌شود. زمان برگزاری این جشنواره اواخر اکتبر است. این روزها هم جزو پر توریست‌‌‌ترین روزها در تونس است.

جشنواره جاز تابارکا یکی از معروف‌‌‌ترین جشنواره‌های این کشور است. این جشنواره معمولا اواخر آگوست در شهر زیبای تابارکا برگزار‌ می‌شود. شهر تابارکا یکی از بهترین دیدنی‌های کشور تونس است. بسیاری از افراد مشهور و طرفداران موسیقی جاز در این جشنواره شرکت‌ می‌کنند. این روزها شهر حال و هوای شاد و پر جنب و جوشی دارد و فرصت خوبی است تا از زیبایی‌ها و دیدنی‌های تونس هم لذت ببرید.

جشنواره بین المللی صحرا اواخر دسامبر برگزار‌ می‌شود. این جشنواره هم جزو جشنواره‌های پر طرفدار تونس است. در این جشنواره برنامه‌های شتر دوانی، شعر خوانی و رقص‌های سنتی برگزار‌ می‌شود.

بیشتر بخوانید:  بهترین هتل‌ های تونس

به طور کل تور تونس در زمان فستیوال‌ها حال و هوای دیگری دارد. اگر دوست دارید با فرهنگ این مردم بیشتر آشنا شوید و سفر شادی داشته باشید، بهتر است سفر در این روزها را انتخاب کنید. البته در روزهایی که این جشنواره‌ها برگزار‌ می‌شود شهر شلوغ‌‌تر می‌شود.

بهترین زمان سفر به تونس برای شرکت در جشنواره‌ها

سفر به تونس در ماه رمضان

شاید عجیب باشد اما ماه رمضان یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به تونس است. اغلب مردم تونس مسلمان و اهل سنت هستند. ماه رمضان برای مردم تونس بسیار اهمیت دارد و این ماه را به شادی‌ می‌گذارند. مردم با برگزاری جشن‌ها و آداب سنتی به استقبال ماه رمضان‌ می‌روند. در این ماه روزها معمولا شهر خلوت‌ می‌شود و با غروب آفتاب هیاهو به شهر باز‌ می‌گردد. این فرصت خوبی است تا در خلوتی شهر از دیدنی‌های تونس بازدید کنید و عصرها در برنامه‌ها و مراسم‌هایی که در محله‌ها برگزار‌ می‌شود، شرکت کنید. در این ماه بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌ها غذاهای سنتی و محلی را بیشتر طبخ‌ می‌کنند. این فرصت خوبی است تا با آداب و رسوم مردم و جاذبه‌های فرهنگی آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

سفر به تونس در ماه رمضان

سخن آخر

انتخاب بهترین زمان سفر به تونس به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. این شهر ساحلی آب و هوایی معتدل دارد. برای لذت بردن از سواحل تونس بهتر است ماه‌های گرم سال مانند تیر و مرداد را در نظر بگیرید که کمترین میزان بارش دیده‌ می‌شود. البته این زمان درجه هوا به بالاترین حد خود‌ می‌رسد. موضوعات دیگری هم هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. مانند زمان برگزاری جشنواره که برنامه‌های شاد و متنوعی در شهر برگزار‌ می‌شود و فرصت خوبی برای رزرو تور تونس است.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *