بایدها و نبایدهای رفتاری در سفر به تایلند

بایدها و نبایدهای رفتاری در سفر به تایلند برای دوری از ناراحتی و احترام به مردم کشور میزبان لازم است قبل از سفر به تایلند، با فرهنگ و قوانین این کشور بیشتر آشنا شوید. این مقاله کمک می کنند با دانستن مهمترین رفتارهای فرهنگی و قوانین این کشور، از تور تایلند خود لذت ببرید. رفتار […]

قرهنگ و آداب و رسوم کشور تایلند

بایدها و نبایدهای رفتاری در سفر به تایلند

برای دوری از ناراحتی و احترام به مردم کشور میزبان لازم است قبل از سفر به تایلند، با فرهنگ و قوانین این کشور بیشتر آشنا شوید. این مقاله کمک می کنند با دانستن مهمترین رفتارهای فرهنگی و قوانین این کشور، از تور تایلند خود لذت ببرید.

رفتار ها و کارهایی که باید انجام دهید:

پاها را بپوشانید

در فرهنگ تایلند، نشان دادن پاها بی ادبی تلقی می شود.  مردم تایلند معتقدند کف پاها کثیف است و باید آنها را پوشاند. پاهای خود را با جوراب بلند و کفش بپوشانید. مراقب باشید پاهای خود را روی میز یا صندلی نگذارید. همچنین هنگام نشستن روی زمین سعی کنید طوری بنشیند که کف پاهایتان مشخص نشود.

فرهنگ مردم تایلند

کفش های تان را در بیاورید

در فرهنگ مردم تایلند مانند بسیاری از کشورهای آسیایی درآوردن کفش ها قبل از ورود به معبد و خانه ضروری است. در آوردن کفش ها قبل از ورود به برخی رستوران ها یا فروشگاه نیز الزامی است. قبل از ورود به مکان های مختلف توجه داشته باشید که آیا این قانون باید در آن جا رعایت شود یا خیر.

بیشتر بخوانید:  بهترین جاهای دیدنی تایلند

فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند

هنگام سلام کمی خم شده و برگردید

تایلندی ها به شیوه ی خاصی سلام می کنند.  برای سلام به شیوه تایلندی دو دست خود را به هم بچسبانید و با سر کمی به جلو خم شوید. پس از چند ثانیه مکث دوباره صاف شوید. این مکث در فرهنگ تایلند اهمیت زیادی دارد.

سلام تایلندی

از دست راست استفاده کنید.

دست چپ در فرهنگ تایلندی ها کثیف است. بنابراین با دست راست خود اشیا را بگیرید یا به تایلندی ها دست بدهید. هنگام پرداخت وجه نیز از دست راست خود استفاده کنید. برای ادای احترام بیشتر مطابق آداب و رسوم مردم تایلند، دست چپ خود را در پایین و دور نگه دارید.

فرهنگ مردم تایلند

لبخند بزنید.

لبخند زدن در فرهنگ مردم تایلند، جایگاه ویژه ای دارد. سعی کنید لبخند تایلندی ها را با لبخند جواب دهید.  لبخند زدن در حین مکالمات تایلندی ها کاملا عادی است. با لبخند زدن هنگام صحبت کردن، می‌توانید با مردم تایلند تعامل بهتری برقرار کنید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند

از قاشق استفاده کنید

 برای لذت بردن از غذاهای خوشمزه تایلندی قاشق را در دست راست و چنگال در دست چپ خود داشته باشید.  چنگال هرگز وارد دهان نمی شود. غذا را چنگال جمع کرده و با قاشق میل کنید.

فرهنگ و آداب و زسوم تایلند

رفتار ها و کارهایی که نباید انجام دهید:

با دست به کسی اشاره نکنید 

اشاره کردن مستقیم به کسی در بسیاری از فرهنگ ها به ویژه در تایلند بی ادبی است.  اگر می خواهید به کسی اشاره کنید، مطابق آداب و رسوم مردم تایلند، با بالا بردن چانه این کار را بکنید. اشاره کردن به اجسام و حیوانات معمولا قابل قبول است. اما بهتر است برای اشاره کردن از همه انگشتان خود به جای یک انگشت استفاده کنید. 

بیشتر بخوانید:  بهترین هتل تایلند

فرهنگ کشور تایلند

به سر کسی دست نزنید 

 در حالی که پاها کثیف ترین قسمت بدن محسوب می‌شوند، سر مقدس ترین عضو بدن است. هرگز به سر یا موی کسی دست نزنید.  حتی ناز کردن سر و موی کودکان نیز، بی احترامی تلقی می‌شود. 

فرهنگ کشور تایلند

چیزی را پرت نکنید 

در فرهنگ تایلند،  پرتاب یک شی یا پول به سمت کسی بی ادبی است. اشیا را رو به بالا و با دست راست  به دیگران تحویل بدهید. استفاده از دست چپ نیز برای دادن و گرفتن اشیا  بی احترامی تلقی می‌شود. 

فرهنگ تایلند

با صدای بلند حرف نزنید 

صحبت کردن با صدای بلند در تایلند، بی ادبی و بی احترامی است. در مکالمات خود با مردم تایلند، آهسته صحبت کنید. همچنین در مکان های عمومی با صدای بلند با تلفن صحبت نکنید. حرف زدن با صدای بلند ممکن است منجر به دعوا و درگیری شود. 

فرهنگ و آداب و رسوم تایلند

آداب و رسوم و فرهنگ مردم تایلند در یک نگاه

قبل از انتخاب تور تایلند خود و سفر به این کشور فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور را بشناسید. این کار به شما کمک میکند از تعامل با مردم کشور تایلند لذت ببرید و یک سفر آرام را تجربه کنید. در ادامه لیستی از باید ها و نباید های رفتاری در سفر به تایلند خواهید داشت؛

آداب و رسوم و فرهنگ مردم تایلند
نظر شما در مورد فرهنگ تایلند چیست؟ تجربه و دیدگاه خود از فرهنگ تایلند را با با ما به‌ اشتراک بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *