آداب و رسوم و فرهنگ مردم آفریقای جنوبی

آداب و رسوم و فرهنگ مردم آفریقای جنوبی در سفر به آفریقای جنوبی، برخی رفتارهای شما ممکن است باعث ناراحتی مردم محلی شود. همچنین برخی رفتارها در فرهنگ این کشور، بی احترامی و توهین تلقی می شوند. برای دوری از چنین اتفاقاتی، لازم است قبل از انتخاب تور آفریقای جنوبی، از قوانین و فرهنگ این […]

featured image 5

آداب و رسوم و فرهنگ مردم آفریقای جنوبی

در سفر به آفریقای جنوبی، برخی رفتارهای شما ممکن است باعث ناراحتی مردم محلی شود. همچنین برخی رفتارها در فرهنگ این کشور، بی احترامی و توهین تلقی می شوند. برای دوری از چنین اتفاقاتی، لازم است قبل از انتخاب تور آفریقای جنوبی، از قوانین و فرهنگ این کشور مطلع شوید. با شناخت این موارد، سفری آرام و لذت بخش در پیش خواهید داشت.

از وضعیت آفریقای جنوبی انتقاد نکنید

آشکارا از وضعیت کشور آفریقای جنوبی یا سیاستهای آن انتقاد نکنید. حتی اگر از نظر خود تحصیل کرده باشید،مردم آفریقای جنوبی به شما اطمینان می دهد که اگر در آنجا زندگی نکرده باشید، وضعیت آنجا را نمی دانید یا درک نمی کنید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

انعام بدهید 

در آفریقای جنوبی، فرهنگ انعام دادن، بسیار رایج است. مرسوم است که حداقل 10 درصد انعام، به فیش خود اضافه کنید. انعام دادن در غذاخوری ها، کافی شاپ ها و حتی بارها اعمال می شود. اگر مایل بودید، می توانید به رانندگان تاکسی و خدمه هتل نیز انعام دهید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

به مقدار کافی آب بنوشید

آفریقای جنوبی آب و هوایی گرم و استوایی دارد. برای جلوگیری از گرمازدگی، حتما به مقدار زیاد و کافی آب بنوشید. اگر با کودک یا سالمند به آفریقای جنوبی سفر می کنید، حتما همیشه مقداری آب همراه خود داشته باشید. همچنین ممکن است در برخی مواقع آب آشامیدنی به راحتی در دسترس نباشد.

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین هتل های آفریقای جنوبی

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

ضد آفتاب را فراموش نکنید

آفتاب در کشور آفریقای جنوبی، بسیار تند و شدید است. حتی در فصل زمستان، آفتاب شدیدی در این کشور وجود دارد. حتما از کرم های ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. بهتر است در روز چند بار آن را تمدید کنید، پس حتما یک کرم ضد آفتاب همراه خود داشته باشید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

مراقب وسایل ارزشمندتان باشید

در سفر به آفریقای جنوبی، هنگام کار با وسایل و جواهرات گران قیمت محتاط باشید. آنها را هر جا که می روید به رخ نکشید یا آنها را با خود نبرید مگر اینکه لازم باشد. شما در خطر از دست دادن وسایل خود در برخی از محله های خطرناک هستید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

در مناطق ناشناخته قدم نزنید

تا از وضعیت امنیتی یک منطقه مطمئن نشدید، در آنجا پیاده روی نکنید.  کارکنان هتل ها می توانند شما را راهنمایی کنند که کدام مکان ها امن هستند و از کدام مکان ها اجتناب کنید. هرگز بدون راهنما یا تنهایی، پیاده روی نروید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

خیلی به حیات وحش حیوانات نزدیک نشوید

هنگام سافاری در پارک های  آفریقای جنوبی، خیلی به حیوانات نزدیک نشید. از لمس کردن و غذا دادن به آنها بدون راهنما خودداری کنید. حیوانات بامزه و بازیگوش نیز ممکن است در مواقعی خطر آفرین باشند.با این حال، زیر نظر یک راهنمای سفر  آفریقای جنوبی، می توانید به حیوانات نزدیک شوید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آفریقای جنوبی

باید ها و نباید های رفتاری در سفر به آفریقا جنوبی

با رعایت چند نکته در سفر به آفریقای جنوبی، نهایت لذت را از زیبایی های این کشور خواهید برد. با آشنایی و رعایت چند نکته فرهنگی در این کشور زیبا، لذت سفر خود را دو چندان کنید. ا لیستی از این رفتار ها را جمع آوری کرده ایم تا سفری آرام به آفریقای جنوبی تجربه کنید. این لیست شامل موارد زیر است:

  • از وضعیت آفریقای جنوبی انتقاد نکنید
  • انعام بدهید
  • ضد آفتاب را فراموش نکنید
  • به حیات وحش نزدیک نشوید
  • در مکان های ناشناخته، تنها نروید
  • مراقب وسایل ارزشمند تان باشید
بیشتر بخوانید:  کدام شهربازی و پارک آبی آفریقای جنوبی بریم؟

نظر شما درباره ی فرهنگ این کشور چیست؟ دیدگاه و تجربه خود از سفر به آفریقای جنوبی را با ما به اشتراک بگذارید.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *