بایدها و نبایدهای فرهنگ و آداب و رسوم سنگاپور

بایدها و نبایدهای فرهنگ و آداب و رسوم سنگاپور پاها کثیف هستند، آنها را بپوشانید. انعام ندهید. اینها نمونه های از باید ها و نباید های فرهنگی سنگاپور هستند. قبل از سفر به سنگاپور لازم است تا با برخی رفتارهای درست و نادرست این کشور آشنا شوید. در این مقاله از باید ها و نبایدهای […]

فرهنگ و آداب و رسوم سنگاپور

بایدها و نبایدهای فرهنگ و آداب و رسوم سنگاپور

پاها کثیف هستند، آنها را بپوشانید. انعام ندهید. اینها نمونه های از باید ها و نباید های فرهنگی سنگاپور هستند. قبل از سفر به سنگاپور لازم است تا با برخی رفتارهای درست و نادرست این کشور آشنا شوید. در این مقاله از باید ها و نبایدهای فرهنگی سنگاپور آگاه می شوید. با اطلاع از فرهنگ و رفتار مناسب، سفری به یاد ماندنی را در تور سنگاپور تجربه خواهید کرد.

محکم دست بدهید!

در هنگام سلام و احوال پرسی با مردم سنگاپور محکم دست بدهید. چرا که محکم دست دادن در فرهنگ سنگاپور نشانه احترام و توجه به شخص مقابل است. سنگاپوری ها هم در هنگام سلام و هم خداحافظی محکم دست می‌دهند. تعظیم جزئی هنگام دست دادن نیز جزوی از این آداب است.

دست دادن در سنگاپور

آدامس نجوید!

جویدن آدامس در سنگاپور به جز اهداف پزشکی ممنوع است. این کشور قوانین سختگیرانه ای برای استفاده از آدامس دارد. به طوری که اگر در حال جویدن یا بیرون انداختن آدامس دستگیر شوید، حتما جریمه خواهید شد.همین قوانین موجب شده در زیر صندلی ها و متروی این کشور زبالی ای از جنس آدامس وجود نداشته باشد. 

 Singapore culture 004

همه جا خوراکی نخورید!

به دلیل توجه ویژه این کشور به پاکیزگی معابر و مکان های عمومی، هر چیزی که ممکن است منجر به آلودگی محیط شود ممنوع شده است. خوردن و آشامیدن در بسیاری از مکان های عمومی، پسندیده نیست. تنها در رستوران ها و کافه ها غذا خوردن آزاد است. در حمل و نقل عمومی سنگاپور نیز ممنوع است. 

بیشتر بخوانید:  سفر به مالزی یا سنگاپور

خوردن خوراکی در مکان های عمومی ممنوع

سیگار و ویپ ممنوع!

در سنگاپور ، سیگار کشیدن در اکثر مکان های عمومی ممنوع است. سیگار  کشیدن در رستوران ها و مراکز خرید نیز مجاز نیست. برای سیگار کشیدن در سنگاپور باید به دنبال مکان های مخصوص سیگار کشیدن (smoking room) بگردید. سیگار های برقی و محصولات مشابه نیز از این قاعده مستثنا نیستند.  سیگار های برقی و محصولات مشابه آن سال 2011 در سنگاپور ممنوع شد.کشیدن سیگار در سنگاپور ممنوع است

 

ساعات مجاز مصرف الکل

محدودیت های متنوعی در مورد مصرف الکل در سنگاپور وجود دارد. نوشیدن الکل در مکان های عمومی آزاد نیست. مشروبات الکلی تنها برای افراد بالای 18 سال مجاز است. بین ساعات 10:30 شب تا 7:00 صبح نیز استفاده از این نوشیدنی‌ها ممنوع است. همچنین در مناطق مشخصی از سنگاپور در روز های جمعه تا دوشنبه نوشیدن الکل در فضای عمومی غیر قانونی است.  بنابراین قبل از استفاده، از محدودیت های زمانی و مکانی مصرف الکل در سنگاپور مطمئن شوید.

مصرف الکل در سنگاپور ممنوع است.

انعام ندهید!

انعام دادن در سنگاپور مرسوم نیست. اکثر رستوران ها 10 درصد هزینه خدمات را به صورت حساب اضافه می‌کنند. بنابراین لازم نیست هزینه ای به عنوان انعام پرداخت کنید. از دادن انعام در مراکز فروش و فودکورت نیز خودداری کنید. همچنین این اقدام در فرودگاه چانگی کاملاً ممنوع است.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 6

پول نقد هنوز طرفدار دارد!

با وجود فناوری به روز در سنگاپور  هنوز بسیاری از فروشندگان پول نقد را ترجیح می‌دهند.  فرهنگ مردم محلی در استفاده از پول نقد، همراه داشتن پول نقد را برای مسافران ضروری می‌کند. بنابراین با تهیه و به همراه داشتن دلار سنگاپور با این فرهنگ همراه شوید. 

بیشتر بخوانید:  ۹ حقیقت جالب درباره سنگاپور که حتما باید بدانید!

فرهنگ سنگاپور

 چاپستیک را بر ظرف عمود نکنید!

چاپستیک ها هرگز نباید به صورت عمودی در ظرف غذا قرار بگیرند. این رفتار در فرهنگ سنگاپور یادآور بدشانسی و مراسم تشیع جنازه است. برای احترام به عقاید مردم سنگاپور بهتر است به این باور ها احترام بگذارید.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 7

غذا را تا آخر نخورید!

مقداری از غذا را ته ظرف خود باقی بگذارید. با این کار به میزبان نشان خواهید داد که غذا به اندازه کافی برای شما سرو شده است. خالی کردن کامل بشقاب در فرهنگ مردم سنگاپور به این معناست که میزبان غذای کافی ارائه نکرده است. 

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 9

پا کثیف است!

هرگز با پای خود به کسی اشاره نکنید! در اعتقادات مردم سنگاپور پا عضو کثیفی شناخته می‌شود. قبل از ورود به خانه کسی حتما کفش های خود را در بیاورید. همچنین به یاد داشته باشید در آوردن کفش ها و برداشتن آنها هنگام بازدید از معابد ضروری است.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 8

به سر کسی دست نزنید!

در باور مردم سنگاپور سر عضو مقدس در بدن انسان است. به همین دلیل در سنگاپور نباید به سر کسی دست بزنید. برعکس پا ها که کثیف شناخته می‌شوند سر انسان بسیار مقدس است. این ویژگی فرهنگ سنگاپور در بین فرهنگ مردم شرق مشترک است.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 10

مراقب کلام خود باشید!

بی احترامی و تبعیض جنسیتی کلامی در فرهنگ سنگاپور جرم تلقی می‌شود. احترام و ادب زبانی در فرهنگ سنگاپور از اهمیت بالایی برخوردار است. به ویژه احترام به بزرگتر ها جز جدا نشدنی از فرهنگ و آداب و رسوم مردم سنگاپور است.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 11

بزرگتر ها را با احترام صدا بزنید!

افراد میانسال و مسن را «عمو» و «خاله» خطاب کنید. این موضوع در سنگاپور به عنوان نشانه احترام دیده می شود.  آنها از دیدن احترام شما قطعا خوشحال خواهند شد.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 12

با انگشت اشاره نکنید!

اشاره با انگشت به افراد در سنگاپور پسندیده نیست. هرگز در مکان های عمومی مثل معابر و رستوران ها، به کسی یا چیزی را با انگشت خود نشان ندهید. برای اینکار از دست خود و نه انگشتان خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین پارک آبی سنگاپور

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 13

نوبت را  رعایت کنید!

در سفر خود به سنگاپور احتمالا در فعالیت های روزمره با صف روبه رو شوید. رعایت نوبت در سنگاپور به معنی احترام و ارزش به دیگران است. جلو زدن و اهمیت ندادن به صف در فرهنگ مردم سنگاپور پسندیده نیست و با واکنشی ناخوشایند همراه خواهد بود.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 14

از گذرگاه عابر پیاده استفاده کنید!

عدم استفاده از گذرگاه عابر پیاده در سنگاپور، جرم است.  حتما از خط کشی های خیابان استفاده کنید .همچنین هنگام عبور  به چراغ های راهنمایی توجه کنید. با عدم رعایت این موارد ، ممکن است ملزم به پرداخت جریمه شوید.

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 15

مهم ترین نکات فرهنگی در سنگاپور چیست ؟

ممکن است یک رفتار کاملا عادی در سنگاپور توهین آمیز تلقی شود. مانند اشاره کردن به کسی یا چیزی با انگشت که در فرهنگ مردم سنگاپور رفتاری ناشایست است. در ادامه لیست کاملی از آداب و رسوم فرهنگی مردم تایلند ارائه شده است؛

فرهنگ و اداب و رسوم سنگاپور 16

 • رعایت نوبت اهمیت بسیاری دارد.
 • دست زدن به سر افراد ممنوع است.
 • انعام دادن در فردوگاه، رستوران، پارکینگ و سایر ممنوع است.
 • عمود کردن چاپستیک بر ظرف هنگام غذا خوردن ناشایست است.
 • اشاره کردن به کسی یا چیزی با انگشت توهین آمیز است.
 • خوردن و باقی نگذاشتن غذا در ظرف ناخوشایند است.
 • جملات با مفاهیم تبعیض جنسیتی جرم است.
 • درنیاوردن کفش ها قبل از ورود به خانه یا مسجد ناشایست است.
 • آدامس جویدن ممنوع و حتی جرم است.
 • مصرف الکل در مکان های عمومی و ساعات ممنوعه جریمه دارد.
 • استفاده از سیگار، ویپ و سایر محصولات مشابه ممنوعیت دارد.
 • خوردن و آشامیدن در وسایل نقلیه، معابر و مکان های عمومی ممنوع است.

تجربه خود از فرهنگ مردم سنگاپور با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *