میدان سرخ مسکو، بزرگترین میدان روسیه

تاریخچه بزرگترین میدان روسیه میدان سرخ مسکو یکی از تاریخی ترین و مشهورترین میدان های روی زمین می باشد. این نماد فرهنگی در پایتخت روسیه، به منظور حفاظت از کاخ کرملین در آن نقطه بنا شده است. این میدان تاریخی در قلب مسکو حدود 73 هزار متر مربع وسعت دارد. این میدان از قرن 12 […]

00 3

تاریخچه بزرگترین میدان روسیه

میدان سرخ مسکو یکی از تاریخی ترین و مشهورترین میدان های روی زمین می باشد. این نماد فرهنگی در پایتخت روسیه، به منظور حفاظت از کاخ کرملین در آن نقطه بنا شده است. این میدان تاریخی در قلب مسکو حدود 73 هزار متر مربع وسعت دارد. این میدان از قرن 12 میلادی شاهد وقایع مهم تاریخی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و تجاری بوده است. سرخ در زبان روسی به معنای زیبا می باشد و این میدان به دلیل زیبایی چشم نواز خود، به نام میدان سرخ نامگذاری شده است.

میدان سرخ مسکو بناهای تاریخی زیبا و دیدنی از قرون مختلف مثل کلیسا، گنبدهای درخشان، موزه، مقبره و فروشگاه بزرگی را در خود جای داده است. اکثر خیابان های اصلی مسکو به این میدان معروف و مشهور راه پیدا می کنند. معماری زیبا و استادانه این میدان، هر بیننده ای را شگفت زده می کند. بناهای آجری قرمز رنگ بسیار زیبایی در این میدان وجود دارد که در طی تاریخ هزار ساله خود، تغییر چندانی نکرده اند.

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو جادویی ترین جاذبه گردشگری

میدان سرخ مسکو یکی از زیباترین و باارزش ترین مکان های دیدنی در سفر به روسیه می باشد. تاریخچه این میدان زیبا به قرون وسطی باز می گردد، که این تاریخ چند هزارساله بر جذابیت و ارزش تاریخی آن افزوده است. برگزاری فستیوال ها و جشن های بزرگ در این میدان باشکوه، این میدان را به نقطه ای برای خودنمایی به کل جهان تبدیل کرده است. بناها و جاذبه های بی نظیر و شگفت انگیز این میدان، سالانه صدها هزار نفر را به بازدید دعوت می کند.

بیشتر بخوانید:  ناگفته هایی درباره مترو روسیه

با قرار گرفتن در میدان سرخ مسکو، دید خوبی به تمام بناهای دیدنی و چشم نواز اطراف خواهید داشت. با قدم زدن در این میدان، هیبت و شکوه و عظمت خاصی را حس خواهید کرد. زیبایی این میدان تاریخی دیدنی و باورنکردنی می باشد. ورود وسایل نقلیه به این میدان ممنوع می باشد، به همین دلیل گردشگران به راحتی می توانند در این مکان قدم زده و به دیدن این مکان بی نظیر بپردازند.  این میدان مهد زیبایی و هنر می باشد که این زیبایی در هنگام شب چندین برابر شده و لذت یک سفر هیجان انگیز را به شما هدیه می دهد.

جاذبه های دیدنی اطراف میدان سرخ

میدان سرخ مسکو یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری جهان و شهر مسکو در تور روسیه مسکو به شمار می رود. این میدان مجموعه ای از بناهای تاریخی و مهمی می باشد که این مکان را به نمادی از صنعت گردشگری و توریستی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

1جاذبه های دیدنی میدان سرخ مسکو

کاخ کرملین در میدان سرخ مسکو

از جاذبه های دیدنی میدان سرخ مسکو، کاخ کرملین است که از یک معماری زیبا و منحصر به فرد برخوردار است. این کاخ یکی از زیباترین و مشهورترین کاخ های جهان می باشد. کاخ کرملین به یک موزه تبدیل شده و می توان گفت یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر مسکو به شمار می آید. هم اکنون رئیس جمهور روسیه در این کاخ باشکوه اقامت دارد. تصمیمات مهم و رسمی دولت روسیه در این کاخ گرفته می شود، به همین دلیل کاخ کرملین میزبان مهمترین اتفاقات سیاسی و فرهنگی کشور روسیه است.

بیشتر بخوانید:  شبهای سفید روسیه، تداعی کننده روزهای روشن

کلیسای سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل دارای یک ساختمان رنگارنگ و بسیار جذاب می باشد. این کلیسای زیبا و منحصر به فرد، با وجود آسیب ها و تخریب های بسیار، هنوز ظاهر زیبا و بی نظیر خود را حفظ کرده است. این کلیسا متشکل از گنبدهای رنگارنگی می باشد که هر کدام به یک شکل ساخته شده اند. کلیسای سنت باسیل از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است.

موزه و مقبره لنین در میدان سرخ مسکو

در اطراف میدان سرخ مسکو، موزه و مقبره لنین وجود دارد که یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های دیدنی شهر مسکو می باشد. آرامگاه ولادیمیر ایلیچ معروف به لنین که در سال 1917 رهبر انقلاب روسیه بوده است، در این موزه وجود دارد. در واقع آرامگاه لنین، جسد مومیایی شده لنین در یک تابوت شیشه ای قرار دارد. این موزه را می توان یکی از هیجان انگیزترین و شاید ترسناک ترین جاذبه های دیدنی شهر مسکو معرفی کرد که ورود و دیدن این موزه دارای آداب و رسوم خاصی است.

بزرگترین میدان روسیه

مرکز خرید Gum

یکی از محبوبترین محل های دیدنی در میدان سرخ مسکو، فروشگاه بزرگ و زیبای Gum می باشد. در این فروشگاه توریستی تجاری، نمایندگی های فروش برترین برندهای دنیا قرار دارد. محبوبیت فروشگاه Gum به دلیل معماری تاریخی و بسیار باشکوه آن نیز می باشد. روزانه هزاران نفر برای بازدید و خرید از این فروشگاه محبوب و مشهور دیدن می کنند.

رودخانه مسکو

میدان سرخ مسکو در کنار رودخانه زیبا و دیدنی مسکو قرار دارد. این رودخانه یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهر مسکو است. این رودخانه جلوه ی زیبا و بی نظیری را به میدان سرخ و شهر مسکو بخشیده و در مطبوع و خنک شدن هوا نقش مهمی ایفا می کند. می توانید در کنار این رودخانه زیبا قدم زده و از زیبایی خیره کننده آن مخصوصا در شب بهره ببرید.

بیشتر بخوانید:  معرفی جاهای دیدنی روسیه

برج اسپاسکایا در اطراف میدان سرخ مسکو

نماد برجسته میدان سرخ مسکو را می توان برج اسپاسکایا معرفی کرد. این برج معروف و محبوب یکی از شاهکارهای معماری شوروی می باشد. شکوه و جلال این برج چشم هر بیننده ای را خیره کرده و بر جذابیت میدان سرخ افزوده است. این برج در نزدیکی کلیسای سنت باسیل قرار دارد و مشهورتر از بقیه برج های موجود در آن منطقه می باشد.

کلیسای کازان

یکی از کلیساهای جذاب و تماشایی اطراف میدان سرخ مسکو، کلیسای زیبا و دیدنی کازان می باشد. در بین کلیساهای متعدد و زیبای شهر مسکو، این کلیسا یکی از مهمترین و باشکوه ترین کلیساها بنا شده است. این کلیسا پس از تخریب و آسیب های بسیار بازسازی شده و از معماری قبلی این بنا، در ساخت و بازسازی آن استفاده شده است. کلیسای کازان شکوه قبلی خود را حفظ کرده و به عنوان یک کلیسای محبوب و باشکوه در میدان سرخ خودنمایی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *