آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو

آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو با نوشیدن الکل در مالدیو ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. همچنین ممکن است با انجام با برخی رفتارها در فرهنگ مالدیو، باعث ناراحتی و خشم مردم محلی شوید. دانستن قوانین فرهنگی و رفتاری مالدیو برای جلوگیری از درگیری یا جریمه، لازم است.  در این مقاله […]

آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو

آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو

با نوشیدن الکل در مالدیو ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد. همچنین ممکن است با انجام با برخی رفتارها در فرهنگ مالدیو، باعث ناراحتی و خشم مردم محلی شوید. دانستن قوانین فرهنگی و رفتاری مالدیو برای جلوگیری از درگیری یا جریمه، لازم است.  در این مقاله مهم ترین نکات فرهنگی در مالدیو بررسی شده اند. با دانستن این قوانین از تور مالدیو خود با آرامش لذت برید.

نوشیدن الکل مجاز نیست

در فرهنگ و قوانین اسلامی مالدیو، استفاده و حمل نوشیدنی های الکلی ممنوع است. در صورت همراه داشتن یا استفاده از الکل، طبق قوانین مالدیو با شما برخورد خواهد شد. ممکن است ملزم به پرداخت جریمه یا زندانی شوید.

قوانین فرهنگی در کشور مالدیو

تا دیروقت بیرون نمانید

پایتخت مالدیو مقررات منع رفت و آمد دارد که از ساعت 10:00 شب شروع می شود. سعی کنید تا این ساعت به هتل بازگردید. اگر قصد دارید زمان بیشتری در بیرون سپری کنید، قبل از آن حتما از قوانین باخبر شوید.

آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو

وسایل ممنوعه همراه نداشته باشید

مالدیو یک کشور مسلمان است. بنابراین حمل برخی اقلام در این کشور جرم است.  از مهمترین آنها می توان  به الکل، هر نوع مواد مخدر و گوشت خوک اشاره کرد. در صورت همراه داشتن این موارد ممکن است ملزم به پرداخت جریمه نیز بشوید.

بیشتر بخوانید:  مالدیو کجاست؟ سفر به زیباترین جزایر جهان

قوانین کشور مالدیو

مرجان های صورتی را لمس نکنید

مالدیوی ها برای طبیعت زیبایشان، اهمیت ویژه ای دارند. هنگام غواصی و شنا، به مرجان های صورتی دست نرنید.  مراقب باشید که هیچ یک از اکوسیستم های اطراف خود را مختل نکنید. در غیر این صورت ممکن است موجب خشم مردم محلی شوید.

آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو

انتظار اینترنت نداشته باشید 

به خاطر داشته باشید که  جزایر مالدیو آنتن دهی ضعیفی دارند. بنابراین انتظار اینترنت پر سرعت را نداشته باشید. برخی از استراحتگاه‌ها وای‌فای رایگان در اختیار گردشگران قرار میدهند. اما اگر اتصال ضعیف بود، تعجب نکنید. به یاد داشته باشید که در جزیره ای بهشتی ​​هستید، پس به جای وب گردی از طبیعت لذت ببرید.

آداب و رسوم فرهنگی و رفتاری در کشور مالدیو

کفش های خود را در بیاورید 

قبل از ورود به مساجد و یا خانه ها، کفش های خود را در بیاورید. باید پابرهنه وارد مساجد شد. اگر مطمئن نیستید که باید کفش‌هایتان را در بیاورید، نگاهی به کارهای دیگران بیندازید و یا از کسی بپرسید. مردم محلی به رفتار بسیار دوستانه با گردشگران معروف هستند، بنابراین اگر مطمئن نیستید چه کاری باید انجام دهید، نترسید که با کسی مشورت کنید.

فرهنگ و آداب و رسوم مالدیو

لباس مناسب بپوشید 

پوشش اسلامی در فرهنگ مالدیو نیز حاکم است. زنان باید شانه و پاهای خود را بپوشانند. مردان نیز بهتر است از شلوارک های بلند استفاده کنند. آفتاب گرفتن با لباس شنا در برخی سواحل مالدیو ممنوع است. اما پوشش در استخرهای ساحلی و هتل ها کاملا اختیاری است.

 قوانین کشور مالدیو

انتظار مالیات زیاد داشته باشید 

به طور کلی، در هر رسید، 10 درصد هزینه خدمات به اضافه 8 درصد مالیات کالا و خدمات (که اغلب تغییر می کند و ممکن است در زمان مراجعه شما بیشتر شود) را خواهید دید. برخی از استراحتگاه‌ها آنها را در قیمت‌های عمومی خود درج می‌کنند، مانند منوی رستوران‌ها، برخی دیگر اینطور نیستند. این مالیات برای هر چیزی که در جزیره استفاده می‌کنید یا مصرف می‌کنید، شامل فعالیت‌ها، اجاره، درمان‌های آبگرم، غذا و نوشیدنی اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانید:  نحوه پر کردن فرم پیش‌ ورود مالدیو

قوانین مالدیو

آداب فرهنگی و قوانین در سفر به مالدیو

در سفر به مالدیو باید مراقب چند نکته باشید تا مجبور به درگیری و یا پرداخت جریمه نشوید. برخی رفتارها در فرهنگ مالدیو بی احترامی و توهین تلقی می شوند. انجام برخی کارها نیز غیرقانونی است.ما لیستی از این رفتار ها را جمع آوری کرده ایم تا سفری آرام به مالدیو تجربه کنید. این لیست شامل موارد زیر است:

قوانینی که باید بدانید:

  • نوشیدن الکل ممنوع است.
  • حمل برخی وسایل مانند مشروبات الکلی، موادمخدر، گوشت خوک ممنوع است.
  • پوشش مناسب در برخی سواحل اجباری است.
  • تا دیر وقت نباید بیرون بمانید.
  • انتظار مالیات زیاد داشته باشید.

آدابی فرهنگی که باید بدانید:

  • کفش های خود را قبل از ورود به مساجد یا خانه ها در بیاورید.
  • مرجان های صورتی را لمس نکنید.
  • لباس مناسب بپوشید.

نظر شما درمورد فرهنگ و قوانین کشور مالدیو چیست؟ تجربه و دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *