آفریقای جنوبی:

معرفی:

آفریقای جنوبی با نام رسمی جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است.

آفریقای جنوبی دنیایی است که در یک کشور خلاصه شده است ، کشوری شگفت‌ انگیز که وطن یکی از بزرگ ‌ترین مبارزان راه آزادی یعنی نلسون ماندلا است ، همچنین میتوان گفت آفریقای جنوبی مقصدی فوق ‌العاده برای سفر و ساختن لحظات خوش و پر خاطره در تعطیلات است زیرا فرقی نمی ‌کند که چه سلیقه‌ ای داشته باشید در این کشور زیبا و دیدنی حتما جاذبه ‌ای مطابق با علاقه‌ خود پیدا می‌ کنید. این کشور از آنجایی که از نظر ویژگی‌های طبیعی و فرهنگی از جمله پوشش گیاهی و حیات وحش ، بسیار متنوع و منحصر به ‌فرد است همانند جهانی کوچک در دل تنها یک کشور است.

این کشور سه پایتخت متفاوت دارد : قوه مجریه در پرتوریا ، پارلمان در کیپ تاون ، و قوه قضائیه در بلوم فونتین مستقر است و پرجمعیت‌ ترین شهر جمهوری آفریقای جنوبی شهر بزرگ ژوهانسبورگ است.

سه شهر کیپ‌تاون، ژوهانسبورگ و سان‌سیتی از مقاصد توریستی محبوب در آفریقا هستند. کیپ تاون ، این شهری است از محبوبترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است. ژوهانسبورگ به شهر طلا معروف است.

دلایل مهم بودن کشورآفریقا جنوبی

جمهوری آفریقای جنوبی به سه دلیل تکاملی متفاوت را نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی تجربه کرده‌است:

  • اول اینکه مهاجرت از اروپا کمی بعد از این‌که کمپانی هند شرقی هلند ایستگاهی در مکان امروزی کیپ تاون ایجاد کرد، آغاز شد.
  • دومین اهمیت راهبردی آبراه کیپ است که با بسته شدن کانال سوئز در طی جنگ ۶ روزه اهمیت آن بیشتر مسجل شد
  • مورد سوم این که منابع کانی غنی این منطقه باعث اهمیت بیشتر این کشور در میان کشورهای غربی بخصوص در اواخر سدهٔ نوزدهم شد که بعدها در دوران جنگ سرد اهمیت بیشتری پیدا کرد. به دلیل مهاجرت این کشور از لحاظ نژادی بسیار متنوع است.

بزرگ‌ترین جمعیت‌های دورگه و اروپایی و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند. سیاه‌پوستان کشورآفریقای جنوبی کمتر از ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

آفریقای جنوبی

این کشور از اعضای بنیان‌گذار اتحادیه آفریقا است و بزرگترین اقتصاد را در میان اعضای آن دارد.

نظام سیاسی این کشور دمکراسی پارلمانی است اما پست ریاست دولت و ریاست کشور در یک رئیس‌جمهور منتخب پارلمان ادغام شده‌است. پارلمان این کشور از دو مجلس تشکیل می‌شود. مجلس علیا با نام شورای ملی استان‌ها و مجلس سفلی با نام مجمع ملی.

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد؛ ۹ زبان از زبان‌های آفریقایی خانوادهٔ بانتو و دو زبان اروپایی؛ یکی زبان آفریکانس که از هلندی ریشه گرفته و زبان اکثریت سفیدپوستان و دورگه‌های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که در تجارت و عرصهٔ عمومی استفاده زیادی دارد اما فقط پنجمین زبان پرگویشور در خانه‌هاست.

این کشور میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ بود و این نخستین بار بود که این تورنمنت در آفریقا برگزار شد.

مروری بر این کشور

این کشور در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا قرار گرفته است.
کشوری تقریباً کم آب و دارای روزهائی گرم و شبهای سرد می باشد. پایتخت آفریقای جنوبی شهر پرتوریا است که مقر دولت و مرکز سیاسی کشور می باشد.
جمعیت این کشور بالغ بر 52 میلیون نفر است که از 4 نژاد اصلی سیاه، سفید، رنگین پوست، آسیائی و هندی تبار تشکیل شده است.

اکثریت مردم آفریقا مسیحی هستند، اما پیروان تمام ادیان الهی از جمله اسلام، هندو، ادیان بومی و یهود در این کشور وجود دارند. همچنین بیش از یک میلیون نفر مسلمان در این کشور وجود دارد که به نسبت جمعیت، مشاغل دولتی مهمی را عهده دارمی باشند.
کشور آفریقای جنوبی کشوری دارای شهرهایی با سبک زندگی اروپایی، فرهنگی غربی، سیستم سلامت و بهداشت مدرن، شبکه ی جاده ای باکیفیت و مدیریت شده و ساختار اقتصادیی بر پایه ی زیبایی های ناب طبیعت  و فرهنگ سنتی قاره آفریقا است، که همراه با پوشش گیاهی غنی و حیوانات منحصر به فرد همیشه در مسحور کردن هر بیننده ای موفق است.

آفریقای جنوبی

مردم ، زبان‌ و فرهنگ

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد:

زبان آفریکانس و انگلیسی آفریقای جنوبی فهرست زبان‌های ملی هند از لحاظ تعداد زبان‌ها در رتبه اول است و پس از آن آفریقای به خوبی قرار دارد.

زبان انگلیسی در سراسر جهان و از جمله آفریقای جنوبی رواج بسياری دارد اما پر متکلم ترین زبان این کشور به شمار نمی‌آید.

۱۱ نام رسمی برای کشورآفریقای جنوبی وجود دارد که به ازای هر زبان یک نام مستقل در نظر گرفته شده‌است.

به علت تنوع نژادی در کشورآفریقای جنوبی، فرهنگ «واحدی» در این کشور نمی‌توان یافت. امروزه تنوع غذایی در این کشور که متأثر از فرهنگ‌های مختلف حاضر در آن است.

برای آشنایی بیشترباشرکت هواپیمایی وخدمات مسافرتی هرمس همراه شوید.