کندی، مهمترین شهر سریلانکا

معرفی

اگر در سریلانکا به دنبال مهمترین و دیدنی ترین شهر هستید به کندی بروید. شهری پر از آثار تاریخی، مذهبی و طبیعی که آب و هوای مطبوعش از آن بهشتی دلپذیر ساخته است. کندی در میان تپه های کوهستانی قرار گرفته است. این شهر محلی برای رسیدن به جنگل های استوایی و زمین های سرسبز چای است. اگر می خواهیم با شهر کندی در سریلانکا بیشتر آشنا شوید در ادامه با هرمس همراه شوید.

تاریخچه شهر کندی

کندی آخرین پایتخت پادشاهی سریلانکا از مقاصد مهم گردشگری است. شهری که به داشتن مکان های مقدس مختلف معروف است و پایتخت معنوی جزیره به شمار می رود. در جای جای شهر بوی سنت و تاریخ به مشام می رسد و در آن یکی از مقدس ترین مکان های مذهبی قرار دارد:

«مکان مقدس دندان» که قدمتش به سال ۱۶۸۷ برمی گردد و دندان مقدس پیشوای مذهبی که در قرن ۴ قبل از میلاد به سریلانکا آورده شده بود در آن نگهداری می شود.در این شهر می توانید یکی از باشکوه ترین مراسم رژه را ببینید، مراسمی که شاید قدیمی ترین و تماشایی ترین نمایش ها در آسیا باشد.در ماه های تیر یا مرداد هر سال، شهر میزبان هزاران گردشگری می شود که از گوشه و کنار خود را به اینجا رسانده اند تا غرق شکوه این مراسم شوند. بیش از ۱۰۰ فیل مجهز به همراه گروهی از نوازندگان همراه می شوند و در حالی که دندان مقدس را در درون صندقچه ای طلایی حمل می کنند در شهر رژه می روند.

این شهر که در قرن ۱۵ تاسیس شده آخرین پایتخت پادشاهان است و در این شهر بود که پادشاهی ۲۵۰۰ ساله سریلانکا به پایان رسید. این شهر شلوغ و پرهیاهو تنوع فرهنگی زیادی دارد و در آن تفریحات و جاذبه های زیادی انتظارتان را می کشد. موسیقی های شاد، صنایع دستی، مکان های مقدس باستانی و فعالیت های ماجراجویانه از کندی مقصد مناسبی برای سفر ساخته است. کندی محل عبور به سمت مثلث فرهنگی شمال یا کوهستان های جنوب، جایی مناسب برای خرید سوغاتی و دیدن نمایش های فرهنگی در هتل ها است.
کندی در ۱۱۵ کیلومتری کولومبو قرار دارد و دومین شهر بزرگ و پایتخت استان مرکزی است. این شهر پرهیاهو در دره ای به ارتفاع ۶۰۰ متری در کنار رودخانه ماهاولی قرار گرفته و با تپه هایی پوشیده از درختان استوایی احاطه شده و با آب و هوای خنک کوهستانی اش بهترین جا برای فرار از گرمای طاقت فرسای شهرهای دیگر است.
کندی پایتخت پادشاهی و آخرین دژ مستحکم پادشاهان کندیان در برابر قدرت های خارجی به شمار می رفت و به مدت ۳۰۰ سال مامن امنی برای این پادشاهان ایجاد کرده بود. در این شهر گشت و گذار در میان مغازه های کوچک و درهم تفریحی لذت بخش است. در این میان، بیشتر آثار هنری و صنایع دستی سریلانکا به ویژه صنایع نقره و برنز و جواهراتی با طرح های سنتی را می توانید در همین جا پیدا کنید.  تماشای معماری ساختمان ها که بیشتر آن ها استعماری و برخی حتی قدیمی ترند از تفریحاتی است که نباید از دست داد. شاهکار طبیعی کندی، دریاچه ای مصنوعی است که توسط آخرین پادشاه این شهر در سال ۱۸۰۷ درست شد. در وسط این دریاچه جزیره کوچکی قرار دارد که زمانی حرم پادشاه بود اما بعدها بریتانیا آن را به انبار مهمات تبدیل کرد. دریاچه دوست داشتنی کندی و رانندگی در اطراف آن شما را با چشم اندازها و مناظر بینظیری روبرو می کند. می توانید به پارک قصر پادشاهی بروید و یا در بزرگ ترین پارک گیاهشناسی که در ۶ کیلومتری این دریاچه قرار دارد گشت و گذار کنید.

پیشنهاد ویژه هرمس به شما :

ما در هرمس مجموعه کاملی از بهترین تورهای داخلی و خارجی داریم ، ما به شما پیشنهاد میدهیم با تور سریلانکا ،  هرمس برای شما با بهترین قیمت و کاملترین خدمات و گشت ها همراه شوید و سفر به مروارید قاره آفریقا را به هیچ وجه ازدست ندهید.