بنتوتا:

معرفی:

 بنتوتا (Bentota) شهری کوچک با جمعیتی کمتر از پنجاه هزار نفر، در جنوبی‌ترین بخش کشور سریلانکا قرار گرفته است.برای آشنایی بیشتر با بنتوتا با هرمس همراه شوید. این شهر که در نزدیکی شهر کلمبو واقع شده است است . این شهر با داشتن سواحلی زیبا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ماسه‌های طلایی این ساحل، در زیر سایه‌ی نخل‌های بلند، مناظری رویایی را به وجود آورده است.

سواحل بنتونا از مجهزترین سواحل تفریحی در کشور سریلانکا می‌باشند و امکانات ورزشی و تفریحی بسیاری در آنها برای گردشگران فراهم شده است به طوری که می‌توان این شهر را پایتخت غیررسمی ورزش‌های آبی در سریلانکا نامید.

راهنمای سفر:

یکی از راه‌های سفر به این شهر سفر با اتوبوس است. اتوبوس‌های مسیر بین کلمبو و گاله در بنتوتا نیز توقف می‌کنند که این اتوبوس‌ها معمولا اتوبوس‌هایی کولردار و مناسب هستند. برای سفر به بنتوتا با قطار نیز باید در ایستکاه آلوتگاما که در دوکیلومتری شهر بنتوتاست پیاده شد. البته خود بنتوتا نیز ایستگاه کوچکی دارد اما معمولا قطارها در آن توقف نمی‌کنند.
شهر بنتوتا همچنین در فاصله ۹۰ کیلومتری از فرودگاه بین‌المللی سریلانکا قرار گرفته است . با توجه به فاصله‌ی کوتاه، گردشگرانی که به قصد تفریحات ساحلی راهی این کشور می‌شوند می‌توانند از فرودگاه مستقیم به بنتوتا بروند.

جاذبه های گردشگری:

شهر بنتوتا از مقاصد گردشگری محبوب در سریلانکاست که نزدیکی به شهرهای کلمبو و گاله در این محبوبیت بی‌تاثیر نبوده است. سواحل شنی بسیار گسترده در جنوب ترین بخش بنتوتا با آب‌هایی آرام که امکان  تفریحات و ورزش‌های بسیاری را فراهم می‌کند باعث شده هر ساله گردشگران بسیاری را به این شهر جذب کند.
سواحل شهر بنتوتا، دو بخش تقسیم می شود :

  • دریاچه بنتوتا
  • جزیره پارادایس در شمال

را شامل می‌شوند .

بخش دریاچه بنتوتا برای ورزش‌های آبی بسیاری از جمله اسکی روی آب، موج‌سواری، قایق‌سواری و ماهی‌گیری در آب‌های عمیق که بسیار مورد توجه گردشگران است، امکاناتی را فراهم کرده است.
رودخانه زیبای شهر بنتوتا از قرن نوزدهم تبدیل به یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری این شهر شده است. تورهایی با قایق به گشت و گذار در این رودحانه می پردازند و با همراه شدن با آنها می‌توان تنوعی از جاندارانی که در رودخانه زندگی می‌کنند از مرغ‌های ماهی‌خوار گرفته تا کروکدیل‌ها را مشاهده کرد. این رودخانه همچنین محل مناسبی برای تمرین ورزهاش آبی برای ورزشکاران آماتور است تا پیش از قدم گذاشتن در آبهای اقیانوس خود را محک بزنند.
از دیگر جاذبه‌های بنتوتا پرورش لاکپشت در این شهر است. در این مکان از تخم‌ها و بچه لاکپشت‌ها تا زمان آزادسازی آنها نگه داری می‌شود. بازدید از این مکان برای گردشگران آزاد است.
فستیوال پراهرا که هر ساله در اواخر دسامبر در شهر برگزار می‌شود ، نیز به یکی از دیدنی‌های این شهر تبدیل شده است. این فستیوال بسیار شبیه به فستیوال معروف آلاسا پراهرا در شهر کندی است. فیل‌های تزیین شده که رکنی اساسی در همه‌ی فستیوال‌های بودایی هستند، آتش بازی و نواختن موسیقی از بخش‌های متنوع این فستیوال هستند.

جغرافیا و طبیعت :

این شهر با قرار گرفتن در جنوبی‌ترین بخش سریلانکا و زمین‌های کم ارتفاع ساحلی، آب و هوایی گرم و مرطوب را دارا می‌باشد. سواحل شنی بسیار زیبای این شهر از جاذبه‌های کشور سریلانکاست که گردشگران را به سوی بنتوتا می‌کشاند.

رودخانه از دیگر جاذبه‌های این شهر به شمار می‌رود که با برگزاری تورهای گردشگری با قایق در طول رودخانه طرفداران زیادی پیدا کرده است.

غذا و رستوران:

رستوران‌های هتل‌های زیبا و باشکوه در این شهر با مناظری چشم‌نواز و خیره‌کننده محلی مناسب برای صرف غذا و لذت بردن و تماشای طبیعت اطراف می‌باشد.
در مسیر منتهی به سواحل شهر نیز غذا فروشی‌های بسیاری را می‌توان دید که انواع مختلفی از خوراکی‌های دریایی به خصوص خرچنگ و صدف را عرضه می‌کنند.

پیشنهاد ویژه هرمس به شما :

ما در هرمس مجموعه کاملی از بهترین تورهای داخلی و خارجی داریم ، ما به شما پیشنهاد میدهیم با تور سریلانکا ،  هرمس برای شما با بهترین قیمت و کاملترین خدمات و گشت ها همراه شوید و سفر به مروارید قاره آفریقا را به هیچ وجه ازدست ندهید.