آشنایی با مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است!

مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است! Fernando de Noronha نام جزیره ای است که از خطرناک ترین جزیره جهان به بهشتی روی زمین برای بازدید توریست ها در تور برزیل تبدیل شد. اگر شما هم قصد دارید با این منطقه بیشتر آشنا شوید، می خواهیم در ادامه این مقاله دانستنی ها و […]

1 4

مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است!

Fernando de Noronha نام جزیره ای است که از خطرناک ترین جزیره جهان به بهشتی روی زمین برای بازدید توریست ها در تور برزیل تبدیل شد. اگر شما هم قصد دارید با این منطقه بیشتر آشنا شوید، می خواهیم در ادامه این مقاله دانستنی ها و جاذبه های این منطقه گردشگری را به شما معرفی کنیم. در انتها نیز به برخی از سوالات متداول شما کاربران در مورد این زندان گردشگری برزیل قدیمی پاسخ می دهیم.

مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است!

شاید برای شما هم جالب باشد که در مورد مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است! اطلاعاتی را بدست آورید. در بخش اول به معرفی این منطقه می پردازیم که به دلیل جاذبه های دیدنی آن از جمله آب های روشن و شفاف، سواحل بسیار زیبا، حیات وحش و در کل بکر بودن طبیعت این منطقه، تبدیل به یک مکان توریستی شده است.

مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است! در واقع جزیره ای است که با عنوان مجمع الجزایر فرناندو دِ نورونها یا Fernando de Noronha شناخته می شود. این منطقه بیرون از خشکی برزیل در فاصله 350 کیلومتری از آن بوده و افراد کمی هر روز می توانند از آن بازدید کنند. علت آن است که سه چهارم این منطقه به عنوان یک پارک ملی و پناهگاه دریایی شناخته شده و روزانه فقط 420 نفر اجازه بازدید از آنجا را دارند.

بیشتر بخوانید:  معرفی شهرهای مهم کشور برزیل برای سفر

در کل مجمع الجزایر فرناندو د نورونها شامل 20 جزیره کوچک با مساحت 28.6 کیلومتر مربع است که اولین بار در سده شانزدهم توسط فردی به همین نام (از کشور پرتغال) کشف شد. سپس توسط نیروهای مسلح پرتغال و هند اشغال و به عنوان یک زندان بزرگ تغییر کاربری داد.

هرچند امروزه این جزیره به شدت زیبا و جذاب است اما تاریخچه آن به دلیل آنکه زمانی محل نگهداری مجرمان خشن و خطرناک برزیل بوده، تاریک می باشد. Fernando de Noronha در بازه زمانی قرن 18 الی 20 زندان بوده است.

مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است!

جاذبه های مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است!

تا این قسمت به صورت اجمالی با این جزیره آشنا شدیم. حال نوبت آن است که بفهمیم چرا به این مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است!، بهشت گردشگران می گویند و جاذبه های این منطقه چیست؟ در پاسخ می توان به چند مورد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 • حیات وحش فوق العاده که اکوسیستمی متشکل از صخره های بزرگ و کوچک دارد، مهم ترین جذابیت این جزیره است.
 • غروب خورشید، ماه کامل در هنگام شب بالای جزیره و در فراز اقیانوس ها، ساحل زیبای خلیج سانچو، همگی تنها بخشی از چشم اندازهای زیبای منطقه هستند.
 • خلیج سانچو به عنوان یکی از زیباترین خلیج های برزیل شناخته می شود که می توانید در آن اقدام به استراحت، تفریحات دریایی و گرفتن عکس های خاطره انگیز نمایید.
 • به واسطه شفافیت و تمیز بودن آب های سواحل این جزیره، شما می توانید از ورزش های دریایی به خصوص غواصی و شنا لذت ببرید. بیش از 15 جزیره در این منطقه وجود دارند که پیشنهاد می کنیم از خلیج پوروکوس و ساحل Conceicao آن دیدن کنید.
 • همچنین کسانی که به حیوانات دریایی علی الخصوص دلفین ها علاقمند هستند، می توانند از این فرصت برای بازدید این حیوانات استفاده کنند؛ چراکه اهالی جزیره هرشب برای دلفین ها غذا می ریزند و آنها صبح به روی آب می آیند.
بیشتر بخوانید:  معرفی شهرهای مهم کشور برزیل برای سفر

جاذبه های دیدنی مجمع الجزایر بهشتی برزیل

دانستنی های مجمع الجزایر گردشگری در برزیل

همچنین برای آنکه با مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است! بیشتر آشنا شوید، می خواهیم برخی از دانستنی هایی که در مورد این منطقه وجود دارند را بیان کنیم که به شرح زیر می باشند:

 • جالب است بدانید که این جزیره، محل زندگی پرندگان آتلانتیک جنوبی است. این خود یکی از علل بکر بودن این منطقه می باشد.
 • در کل مجمع الجزایر، تنها همین جزیره قابلیت سکونت را دارد که در آن بیش از 5000 نفر زندگی می کنند.
 • قابل ذکر است که هزینه های زندگی در این جزیره بالا است و بیش از 3-4 برابر قیمت ها در خود برزیل می باشد؛ چراکه هزینه حمل و نقل و محدودیت در تهیه منابع غذایی و غیره وجود دارند.
 • ساکنین این جزیره به ندرت انگلیسی صحبت می کنند و بهتر است حتما چند جمله به زبان پرتغالی را یاد بگیرید.
 • این مجمع الجزایر بهشتی برزیل که کاربری زندان داشته است! در جغرافیای خود دارای 2 اقلیم آب و هوایی است که عبارتند از: آب و هوای گرمسیری در فصل اول که شدیدا بارانی بوده و در فصل دوم که باران کمتر است. دقت کنید که در بازه زمانی اوایل آذر تا اوایل اسفند آب و هوای بارانی شدید حاکم می باشد.
 • توصیه ما آن است کسانی که به این مجمع الجزیره می روند، از آب های بطری استفاده کنند که سالم و ایمن می باشند.

جاذبه های دیدنی مجمع الجزایر بهشتی برزیل

پرسش های متداول

از جمله پرسش های متداولی که ممکن است بسیاری از کاربران از ما در مورد این مجمع الجزایر گردشگری برزیل داشته باشند می توان گفت:

 • روش رفتن به این مجمع الجزایر برزیل چگونه است؟
بیشتر بخوانید:  معرفی شهرهای مهم کشور برزیل برای سفر

همواره در مورد مقاصد گردشگری که در دریا قرار دارند، این سوال مطرح می شود که چگونه می توان به آنجا رفت. شما می توانید به شهر Recife برزیل رفته و در آنجا سوار هواپیما شوید تا خودتان را به فرودگاه کوچکی که در این جزیره ایجاد شده است، برسانید.

 • محدودیت های سفر به این جزیره چیست؟

در کنار محدودیت های تعداد افراد ورودی به این جزیره، مواردی دیگری نیز وجود دارند از جمله: تنها تا 100 نفر در روز اجازه غواصی دارند. شما نباید از کرم های ضد آفتاب در هنگام غواصی استفاده کنید؛ چراکه باعث آلودگی آب می شود. همچنین مدت زمان بازی در آب تا 25 دقیقه می باشد. اگر افرادی به میزان بیشتر از اسنورکلینگ به پایین آب بروند، بیرون کشیده شده و جریمه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *