موزه‌ قبرس

معرفی:

موزه‌ قبرس در شهر نیکوزیا شما را به سفری در دل تاریخ جزیره می‌برد. مجموعه‌های وسیع و ارزشمندی از آثار و صنایع دستی از دوران نوسنگی تا دوران بیزانس در این موزه به نمایش درآمده‌اند. اتاق اول شامل اشیای حفاری‌شده‌ و متعلق به دوران نوسنگی است که از میان آن‌ها می‌توان به تعداد زیادی تندیس سنگی اشاره کرد. اتاق دوم، آثار عصر برنز را پوشش می‌دهد.

در این بخش انواع ظرف و گلدان با نقش و نگارهایی از حیوانات در معرض دید عموم قرار دارد. در اتاق سوم آثار مکشوف در منطقه‌ی باستانی کورایون نگهداری می‌شود. در اتاق چهارم، ویژه‌ترین آثار موزه به نمایش درآمده است که شامل مجسمه‌هایی متعلق به قرن ششم تا هفتم پیش از میلاد می‌شود. تالارهای پنجم و ششم به نمایش تندیس‌ها و آثار مجسمه‌سازی از دوره‌های مختلف تاریخی اختصاص داده شده‌اند.

در تالار هفتم می توان تندیس سنگی مونث و تندیس برنزی عظیم متعلق به پادشاه سپتیموس سوروس را تماشا کرد. اتاق هشتم را به ابزارهای برنزی، انواع اسلحه‌ها و تندیس‌هایی از خدایان اختصاص داده‌اند. در اتاق نهم شاهد سنگ قبرها و اشیای پیداشده در مقبره‌های باستانی خواهید بود. اتاق دهم نیز به نمایش آثر پیدا‌شده در مقبره‌های قدیمی اختصاص یافته است و در اتاق چهاردهم، مجموعه‌ای از تندیس‌های سفالی نگهداری می‌شود.

 

مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۱ تا ۲ ساعت

آدرس:

Museum 1, Nicosia, Cyprus

تلفن:

 35722865854

ایمیل:

antiquitiesdept@da.mcw.gov.cy

سایت:

www.mcw.gov.cy