باغ دریا:

معرفی:

باغ دریا پارک بزرگی است که در امتداد ساحل کشیده شده و تا داخل شهر نیز ادامه می‌یابد. اینجا، بنای یادبود ملی برای معماری محوطه‌سازی است.

باغ دریا همان جایی است که اهالی وارنا برای داشتن لحظاتی باآرامش و لذت بردن از جاذبه‌هایی مثل دلفیناریوم و باغ وحش می‌روند.

این باغ چیزهای بسیار زیادی برای دیدن دارد اما در یک روز خسته‌کننده، هیچ چیز مثل قدم زدن در پیاده‌های عریض، در کنار باغچه‌های پر از گل و سایه‌ی درختان تنومند و پر از برگ دلچسب نیست.

با قدم زدن در این پارک می‌توانید مجسمه‌ی یوری گاگارین را در کوی فضانوردان ببینید؛ گاگارین خودش در سال ۱۹۶۱ در مقابل خیل عظیمی از مردم، این بخش از باغ را افتتاح کرده بود.

معرفی بیشتر باغ دریایی:

در هر فصلی می توان به وارنا سفر کرد اما با گرم شدن هوا و از اواخر بهار تا اواسط پاییز این شهر پر از توریست و گردشگر می شود. پس از تفریح و آب تنی در سواحل زیبای وارنا اگر دوست دارید به منطقه ای خنک بروید می توانید باغ دریایی را انتخاب کنید.

این باغ که یکی از مشهورترین پارک های عمومی شهر وارناست در امتداد دریا قرار گرفته است و چشم انداز بسیار زیبایی به دریا دارد. دیدنی های زیادی در این باغ وجود دارد: می توانید روی نیکمت های رو به دریا بنشینید و از منظره آرام بخش دریا لذت ببرید.

از پل کوچکی که طبق باور اهالی با عبور از آن به آرزوهایتان می رسید گذر کنید و از آکواریوم و موزه باغ نیز دیدن کنید. یکی از خوبی های این باغ این است که دسترسی مستقیمی به ساحل دارد بنابراین می توانید قبل یا بعد از باغ دوباره به ساحل بروید و به تفریح و استراحت بپردازید.با هرمس همراه شوید تا با باغ دریایی وارنا بیشتر اشناشوید.