سفر به این ۶ شهر را از دست ندهید

کسانی که سفر را دوست دارند برایشان مهم نیست که تا به حال چقدر به سفر رفته اند و یا از چند شهر معروف دنیا بازدید کرده اند آن ها همیشه تشنه سفر کردن هستند، از نظر آن ها جهان محلی جذاب است و باید همه جای آن را گشت. در این پست می خواهیم از نقاطی زیبا و رویایی در جهان بگوییم که اگر اهل سفر هستید نباید آن ها از دست دهید. سفر به این شهرها را از دست ندهید با هرمس همراه باشید.

پکن، چین

کسانی که در نظر دارند حتما از جاههای معروف دنیا دیدن کنند بدون سفر  به پکن لیست سفرهای آن ها کامل نیست. این شهر محل امپراتورهای سلسله کینگ و مینگ است و به همین دلیل جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیادی دارد که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند. شهر ممنوعه، دیوار بزرگ چین، مقبره های مینگ، معروف ترین خانه های اپرای پکن شما را غرق در فرهنگ باستانی چین می کنند.

پکن

ملبورن، استرالیا

دومین شهر بزرگ استرالیا، تا به حال چندین بار در لیست سه شهر سرزنده دنیا قرار گرفته است. این شهر همیشه در زمینه آموزش، تفریحات، سلامت، گردشگری و ورزش در رتبه های بالای جهان بوده و توانسته افراد زیادی را از سراسر جهان به بازدید از این شهر بکشاند. از جاذبه های گردشگری مهم این شهر می توان به بازار ویکتوریا کواین و کلیسای سنت پل اشاره کرد.

ورونا، ایتالیا

ورونا یکی از خوش منظره ترین شهرهای جهان است که در کنار رودخانه آدیجه می درخشد. حتما داستان رومئو و ژولیت را شنیده اید، این داستان در همین شهر اتفاق افتاد. خانه ژوئلیت، این داستان عاشقانه تراژیک را به ما نشان می دهد. شما می توانید به بالکن معروف بروید و به مجسمه ژولیت دست بزنید. جاذبه های گردشگری دیگری هم در این شهر وجود دارد مثل آمفی تئاتر رومی که می توانید در آنجا نمایش های اپرای باشکوهی را ببینید.

ورونا

ژوهانسبرگ، آفریقای جنوبی

ژوهانسبرگ،  بزرگ ترین شهر آفریقای جنوبی پایتخت استان گائوتنگ و ثروتمندترین شهر آفریقای جنوبی است. این شهر از یک شهر معدنی صنعتی تبدیل به قطب پیشرفته ی دستاوردهای معماری و جاذبه های گردشگری و فرهنگی شد.

 

چیانگ مای، تایلند

شمال تایلند واقعا مکانی حیرت آور است در اینجا با طبیعتی رویایی روبرو می شوید. این محل شامل حدود ۳۰۰ عبادتگاه  است که بیشتر آن ها به روی گردشگران بسته هستند ولی آن هایی که باز هستند با بناهای تاریخی، تزئینات، سقف های زیبا و زنگ های بزرگ چشم ها را خیره می کنند. در چیانگ مای ترکیبی از محله های قدیمی و محله های مدرن را می بینید. بخش مدرن شهر پر از ساختمان های مدرن و بخش قدیمی آن بیشتر روستایی و نشان دهنده تاریخ غنی چیانگ مای است.

چیانگ مای

مسکو، روسیه

پایتخت یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان بدون شک تحسین برانگیز است. در این شهر از جاذبه های فرهنگی و دیدنی زیادی مثل کرملین دیدن می کنید.

سفر به این شهرها را از دست ندهید .

 

منبع: lifehack.org

+2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.